UA
RU

Що важливо знати про грип: поради лікарів

У сезон грипу Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради: як розпізнати цю хворобу, як відрізнити грип від COVID-19, як лікуватися і як не захворіти. 

Що важливо знати про грип: поради лікарів

Сезон грипу може тривати до середини весни. Тож МОЗ опублікувало поради: як розпізнати цю хворобу, як відрізнити грип від COVID-19, як лікуватися і як не захворіти. 

Які ускладнення грипу

Вірус грипу вражає передусім верхні дихальні шляхи та легені. А також серцевий м’яз та внутрішню поверхню кровоносних судин. Найпоширенішими ускладненнями грипу є запалення легенів (пневмонія), серцева недостатність і тромбози. Також інфекції середнього вуха та приносових порожнин. Крім цього, перебіг грипу загострює хронічні захворювання. Зокрема, цукровий діабет, бронхіальну астму, хронічне обструктивне захворювання легенів тощо.  

Як розпізнати грип

Часто люди називають грипом респіраторну вірусну інфекцію. Ці захворювання разюче різняться. Грип починається раптово. На початку хвороби з’являється сильний головний і м’язовий біль, гарячка, слабкість і виражена втома. Застуда розвивається поволі. Часто люди переносять її «на ногах», хоча лікарі не дозволяють це робити. Відрізнити грип від застуди чи COVID-19 можна за допомогою тесту, доступного в аптеці.

Групи підвищеного ризику

Найбільше ризикують мати важкий перебіг грипу вагітні, діти до 5 років, люди старші за 60-65 років, люди із хронічними захворюваннями.

Як поширюється грип

Вірус грипу поширюється повітряно-крапельним шляхом, через руки та предмети. Вірус може поширювати людина, яка заражена вірусом грипу, але не має симптомів. Сприятливими умовами для виживання і поширення вірусу є температура близько 5° C та низька вологість (25-35%). У разі вологості повітря понад 80% передача вірусу практично припиняється. 

Як лікувати грип

Лікарі радять постільний режим, пиття теплих напоїв і достатній сон. Також у МОЗ нагадують, що «противірусні» та «імуностимулятори», чия ефективність не доведена, інтерферон, антибіотики не допоможуть подолати грип. В Україні зареєстровані специфічні ліки для лікування грипу. Ліків для запобігання грипу та застуді не існує.

Як не захворіти на грип

Знизити ризик захворіти на грип та мати ускладнення в разі хвороби допоможе вакцинація. Щеплення вакциною проти грипу можна робити з 6 місяців від народження. Вакцини, які доступні в Україні, вводяться внутрішньом’язово. Вони доступні в аптеках. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Karolina Grabowska / Pexels

Читайте також: ЯК ПОКРАЩИТИ ІМУНІТЕТ: ПОРАДИ МОЗ

Статьи по теме