UA
RU

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів

Редагувати переклад

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів. Музей Алларда Пірсона передав скарби Криму до Національного музею історії України

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів-Фото 1

Предмети з колекцій кримських музеїв, які були представлені на виставці «Крим: золото й таємниці Чорного моря» в Амстердамі, повернули Україні. Музей Алларда Пірсона передав їх до Національного музею історії України. 

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів-Фото 2

«З лютого по серпень 2014 року в Музеї Алларда Пірсона тривала виставка «Крим: золото й таємниці Чорного моря». На ній демонструвалися предмети з колекцій Національного музею історії України та чотирьох музеїв Криму: Національного заповідника «Херсонес Таврійський» (Севастополь), Центрального музею Тавриди (Сімферополь), Бахчисарайського історико-культурного заповідника та Керченського історико-археологічного заповідника. В лютому 2014 року росія почала окупацію Криму. Предмети з колекції Національного музею історії України повернулися до Києва після завершення виставки. Водночас повертати цінності з кримських музеїв на територію, не підконтрольну українській владі, стало неможливим. Проте музеї Криму, які де-факто контролює влада росії, наполягали саме на цьому», — нагадали у Національному музеї історії України. 

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів-Фото 3

Тоді у Нідерландах розпочався судовий процес. У грудні 2016 року суд в Амстердамі постановив передати кримські експонати державі Україна. Музеї Криму подали касаційну скаргу до Верховного Суду Нідерландів. У червні 2023-го Верховний суд Нідерландів відхилив касаційну скаргу кримських музеїв

Скіфське золото повернулося до України з Нідерландів-Фото 4

Наразі артефакти перевезені до Києва. Серед переданих предметів — скіфські та сарматські прикраси, античні скульптури, старовинні китайські лакові шкатулки. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Національний музей історії України

Читайте також: ДЕНЬ ПЕКТОРАЛІ: 10 ФАКТІВ ПРО ВИДАТНУ АРХЕОЛОГІЧНУ ЗНАХІДКУ

Статьи по теме