Якщо у вашому діловому лексиконі є ці слова – викорінюйте.
Існує певний набір слів, який сигналізує про владу, але є і другий список, який говорить про несерйозність і невпевненість. Другу групу успішні люди вміло уникають.
Подобається це вам чи ні, але наша мова може багато про нас розповісти. А в діловому світі вас оцінюватимуть по всій строгості: їх цікавитиме не тільки те, ЩО ви кажете, але й те, ЯК ви це кажете. Чи не вірите нам? Тоді проведіть експеримент і позбавтеся цих слів-паразитів зі світу успішних людей. Впевнені, що ви помітите як зовнішні, так і внутрішні зміни.
Намагайтеся уникати занадто гучних та емоційних слів, на кшталт «повністю» та «дуже». Порівняйте дві пропозиції: “Я з вами згодна” і “Я з вами повністю згодна”. У другому випадку виникає драматичний ефект, який тут не доречно. Такі слова привертають увагу, але скоріш доречні для розмов із друзями, де зайва емоційність перестав бути перешкодою.
Читайте також: 5 РЕЧІ, ЯКІ КОЛИШЕ ПЕРЕСТАТИ ГОВОРИТИ СЕБЕ
“Слова, що заповнюють паузи” або просто слова-паразити – це не тільки ваша проблема. Вони засмічують мову в ті моменти, коли ми не контролюємо себе і висловлюємо думку, не особливо замислюючись про її оформлення. Але не тільки в побуті, а й на роботі ми можемо говорити: «еммм», «начебто», «я думаю, що». Звичайно, вони в жодне порівняння не йдуть з їх ще більш неприйнятними побратимами «типу» та «короче». Мовні паразити вбивають динаміку. Якщо вам потрібен час для роздумів, просто візьміть тайм-аут і помовчіть. Впевнені в собі люди не ховатимуться за всіма цими «власне» та «так би мовити», а прямо скажуть, що їм треба подумати.
Одне з наших “улюблених” – це “просто”. І ми всі винні в тому, що воно зіскакує у нас з мови, коли треба і коли не треба. Це захисне слово ми використовуємо для того, щоб пом’якшити діалог, але це слабкість, якою не можна потурати. Говорячи «Я просто забула», ви применшуєте важливість завдання, яке вам дали, і переконуєте співрозмовника у своїй невпевненості. Цікаво, що існує навіть плагін для електронної пошти, який називається Just Not Sorry. Він автоматично усуває з листів слова, що видають нерішучість адресанта. Тож ніяких вам «мені здається» та «напевно».
До речі, якщо ми вже заговорили про письмову мову, радимо вам уникати прислівників і суворо контролювати кількість прикметників. Вони не дозволяють швидше перейти до справи і наголосити на думці. Прислівники послаблюють вашу мову, а це непростимо у світі, де слово здатне підняти або знищити.
Я вважаю, дорога в пекло вимощена прислівниками,
— каже Стівен Кінг у своїй праці «Як писати книжки».
Чомусь успіх прийнято вимірювати грошима, а чи не працею. Мало хто замислюється, що шлях у світ багатих і знаменитих вимощений аж ніяк не золотими зливками. Щоб стати з вашими кумирами в одну шеренгу, будьте готові до великих змін. А почніть, хоча б, з вашого усного та письмового мовлення.