UA
RU

Small Talk: Еліс Сібрайт, сценаристка та режисерка

Редагувати переклад
Еліс Сібрайт - британська сценаристка та режисерка, яка наразі працює над серіалом Sex Education від Netflix та пише сценарій серіалу Chloe для Amazon Prime. Її короткометражний фільм «Ендо-кінець» з зіркою серіалу «Локі» Софією ді Мартіно в головній роли - це комедія про ендометріоз. З 30 вересня протягом тижня цей фільм можна буде безкоштовно переглянути в межах онлайн-кінофестивалю «7+7»

Розпитали режисерку про проблематику створення комедії про ендометріоз та тему статевого виховання у її творчості.

Small Talk: Еліс Сібрайт, сценаристка та режисерка-Фото 1

Як виникла ідея фільму «Ендо-кінець» / END-O?

Історію написала моя подруга і талановитий сценарист Елейн Грейсі. Вона надіслала мені сценарій, заснований на особистому досвіді її та її сестри про виклики життя з ендометріозом. Мені дуже сподобався цей сценарій, він був одночасно смішним та прямолінійним.

Що було найскладнішим у створенні комедії про ендометріоз?

Такі ж труднощі, як і при створенні будь-якої комедії. Робити це смішним і правдивим. Стосовно теми саме ендометріозу, найважче було спробувати передати реальність болю — що ми намагалися зробити, використовуючи овочеву матку, в надії змусити людей здригнутися. І відчуття сорому, яке Софія Ді Мартіно дивовижно передає своєю багатошаровою грою.

Ви працювали над кількома фільмами /телешоу про жіноче тіло та статеве виховання. Чому ця тема для вас важлива?  Чи плануєте ви більше досліджувати це у своїй роботі?

Це не навмисне! Але я припускаю, що це справді моя одержимість… Тож я впевнена, що це може трапитись знову!

Читайте також: 4 жінки з команди творців опери «Вишиваний. Король України» про унікальну прем’єру

Що означало для вас отримати відзнаку Screen International Star of Tomorrow у 2019?

Це було справді чудово, і я впевнена, що на певний період це привертає більшу увагу до того, над чим людина працює. Але в рівній мірі просто потрібно продовжувати робити те, що робиш.

Small Talk: Еліс Сібрайт, сценаристка та режисерка-Фото 2

                                                                                                            Кадр з фільму

Як ви ставитесь до  репрезентації жінок у сучасному кіно?

Я відчуваю, що відбувається якийсь захоплюючий та неймовірно переконливий процес. Звичайно,  він іноді недосконалий і розчаровує, але я надихаюся великою кількістю сучасних режисерів, які розповідають історії справжніх, складних і тривимірних жінок.

Статьи по теме