UA
RU

Страйк голлівудських сценаристів завершився

Страйк голлівудських сценаристів офіційно завершився. Гільдія сценаристів США дозволила своїм членам повернутися до роботи. 

Страйк голлівудських сценаристів завершився-Фото 1

Страйк голлівудських сценаристів тривав 148 днів і став одним із найдовших у цій сфері. За попередніми розрахунками, цей страйк обійшовся економіці у 5 мільярдів доларів. Він вплинув не тільки на кіно- і тб-бізнес, але й на підприємців, які обслуговують індустрію розваг, починаючи від рестораторів і закінчуючи візажистами. 

Днями Гільдія сценаристів США досягла попередньої угоди з Альянсом виробників кіно і телебачення. 26 вересня угоду було передано для ратифікації членам Гільдії. 27 вересня тут проголосували за припинення страйку. Лідери Гільдія сценаристів США одноголосно дозволили усім членам повернутися до роботи:

«Це дозволяє авторам повернутися до роботи під час процесу ратифікації, але не впливає на право членів приймати остаточне рішення щодо схвалення контракту».

У травні американські сценаристи оголосили страйк. Вони боролися за підвищення заробітної плати та захист від штучного інтелекту. Нова угода передбачає підвищення зарплати, покращення пільг, гарантії компенсації, умови найму на більш тривалий термін тощо. Також тут прописаний захист від використання штучного інтелекту студіями: ШІ не зможе писати або переписувати літературний матеріал. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Fabebk / Wikimedia Commons

Читайте також: ФІЛЬМ «20 ДНІВ У МАРІУПОЛІ» ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ УКРАЇНУ НА ПРЕМІЇ «ОСКАР»

Статьи по теме