UA
RU

Фільм «20 днів у Маріуполі» представлятиме Україну на премії «Оскар»

Фільм «20 днів у Маріуполі» українського журналіста та фотографа Мстислава Чернова представлятиме Україну на 96-тій премії «Оскар» Американської кіноакадемії. 

Фільм "20 днів у Маріуполі" Оскар-2024

18 вересня відбулося засідання Українського Оскарівського Комітету. На засіданні було обрано фільм, який представлятиме Україну на премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв та наук. Ним став фільм «20 днів у Маріуполі». Стрічка потрапить до категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм». 

Фільм "20 днів у Маріуполі" Оскар-2024

Фільм «20 днів у Маріуполі» розповідає про початок повномасштабного вторгнення. Зокрема, тут зафільмовано бомбардування пологового будинку. Показано порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста. Над стрічкою працювали журналіст та фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсер Василіса Степаненко. 

Фільм "20 днів у Маріуполі" Оскар-2024

У травні вони отримали Пулітцерівську премію. Журналістів нагородили у категорії Public Service за «сміливі репортажі з обложеного міста Маріуполь, які засвідчили вбивство мирних жителів під час вторгнення росії в Україну».

В національному відборі брали участь п’ять фільмів: «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, «Залізні метелики» Романа Любого, «Памфір» Дмитра Сухолиткого-Собчука, «Терикони» Тараса Томенка, «ШТТЛ» Адрієна Уолтера. Переможця було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського Комітету. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: «20 днів у Маріуполі», Євген Малолєтка

Статьи по теме