У Софії Київській презентували сучасний переклад Біблії українською мовою
У Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства.
Сьогодні у Національному заповіднику «Софія Київська» презентували сучасний переклад Біблії українською мовою з девтероканонічними книгами Українського Біблійного Товариства. Це — результат багатолітньої праці перекладачів редакторів, мовознавців, вчених-біблеїстів. У заході взяли участь глави і предстоятелі церков православного, католицького та протестантського спрямування.
Українське Біблійне Товариство — міжконфесійна християнська організація. До її складу входять 21 українська церква і Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України. Їхня мета — переклад, друкування та розповсюдження Біблії українською мовою й мовами нацменшин, які проживають на території України. Одним із основних завдань Товариства від самого початку заснування був сучасний переклад Біблії. Всі попередні переклади були здійснені давно. Їх важко розуміло сучасне покоління.
«Моє серце і всі ваші переповнені невимовною радістю. Адже ми чекали цього 25 років, чверть століття. Можливо це і не так довго. Але мірою людського життя — це вже ціле покоління. Попередні переклади також не робилися швидко, тому що це фундаментальна праця, яка повинна бути сприйнята всіма церквами, релігійними організаціями. Повинна пройти певна рецепція. Це мав бути справжній переклад, щоб ним користувалися, читали й надихалися», – прокоментував подію Блаженніший митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.
Як зазначають у Товаристві, ця подія — ще одна нагода для вірян висловити вдячність Богові за захист України в умовах повномасштабної агресивної війни, розв’язаної росією. А також об’єднатись у молитві про захисників, про збереження українського народу та настання миру.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України
Читайте також: ОСТРОЗЬКУ БІБЛІЮ 1581 РОКУ МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ОНЛАЙН