UA
RU

Собор Святої Софії, Києво-Печерську Лавру, історичний центр Львова внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою

Собор Святої Софії, Києво-Печерську Лавру, ансамбль історичного центру Львова внесли до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою.

Собор Святої Софії, Києво-Печерська Лавра, історичний центр Львова спадщина ЮНЕСКО під загрозою

Сьогодні в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії зібрався Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Там було затверджено внесення об’єктів в Україні до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що перебуває під загрозою. Ними стали «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська Лавра», а також «Ансамбль історичного центру м. Львів». Ці об’єкти перебувають під загрозою через небезпеку знищення, яку створює російська агресія. Зокрема, вони уразливі до ударних хвиль, спричинених бомбардуванням росією Києва і Львова.

Собор Святої Софії, Києво-Печерська Лавра, історичний центр Львова спадщина ЮНЕСКО під загрозою

Включення українських об’єктів до цього Списку — важливе рішення. Воно надає додаткові юридичні аргументи для збору доказів агресії росії проти культурної спадщини України. Також тепер з’являються можливості для реалізації додаткових заходів щодо захисту цих об’єктів.

Собор Святої Софії, Києво-Печерська Лавра, історичний центр Львова спадщина ЮНЕСКО під загрозою

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО дійшов висновку:

«Для повної гарантії захисту видатної універсальної цінності об’єктів оптимальні умови більше не виконуються. Їм загрожує потенційна небезпека через війну».

У січні 2023 року до Списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, було внесено історичний центр Одеси.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Chaiwat Hanpitakpong / Unsplash, Olga Subach / Unsplash, Andriyko Podilnyk / Unsplash

Читайте також: 20 ОБ’ЄКТІВ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ — ПІД ПОСИЛЕНИМ ЗАХИСТОМ ЮНЕСКО

Статьи по теме