UA
RU

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів

Редагувати переклад

В ЮНЕСКО засудили бомбардування росіянами історичної будівлі у Львові, розташованої в буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини «Львів – Ансамбль історичного центру».

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів-Фото 1

У ніч проти 6 липня росія обстріляла місто Львів. Ворожа ракета влучила у багатоквартирний будинок. Унаслідок ракетного удару загинули 10 осіб. Травмовані 42 людини, 16 з них госпіталізували.

Атака рф на буферну зону об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Львові

росія вдарила ракетами по Історичному ареалу — буферній зоні об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Львів — Ансамбль історичного центру». Комплекс із 17-ти житлових зблокованих будинків розташований по вул. Стрийській, на розі з вул. Академіка Сахарова під №№50-76в. Він має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Комплекс занесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. 

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів-Фото 2

Комплекс було спроєктовано архітектором Міхалом Рибою у 1925 році в стилі раннього функціоналізму. Він формує трапецієвидний квартал із великим замкнутим внутрішнім подвір’ям. Проєкт реалізували в 1927 — 1930 роках архітектори Вінцент Равський та Вітольд Мінкевич. Будинки призначалися для викладачів Львівської політехніки. Помешкання у будинках — невеликі, бо забудовники планували велику кількість дешевих квартир. Кожен під’їзд виконаний в одній манері. Завдяки формі комплексу і розташуванню на схилі споруда добре вписалася у природний ландшафт Львова. 

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів-Фото 3

Реакція ЮНЕСКО на російську ракетну атаку

Ракетну атаку росіян на Львів засудили в ЮНЕСКО:

«Цей напад, перший з моменту початку війни 24 лютого 2022 року на території, яка охороняється Конвенцією про всесвітню спадщину, є порушенням цієї Конвенції, а також Гаазької конвенції 1954 року про охорону культурних цінностей у Події збройного конфлікту».

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів-Фото 4

Організація висловила співчуття сім’ям загиблих і підтримку постраждалим та усім львів’янам. Та нагадала про зобов’язання держав-учасниць:

«Держави-учасниці Конвенції про всесвітню спадщину зобов’язуються не вживати жодних навмисних заходів, які могли б завдати шкоди культурній і природній спадщині, розташованій на території інших держав-учасниць. Ці зобов’язання поширюються на буферні зони».

ЮНЕСКО засудила російську атаку на Львів-Фото 5

Буферні зони є додатковим рівнем захисту об’єктів всесвітньої спадщини. Їхні межі визнає та затверджує Комітет всесвітньої спадщини. Відповідно до Гаазької конвенції 1954 року, держави-учасниці також зобов’язуються утримуватися від будь-яких актів ворожості, спрямованих проти культурних цінностей.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Читайте також: ПІДРИВ КАХОВСЬКОЇ ГЕС: ЯКІ КУЛЬТУРНІ ОБ’ЄКТИ ПІДТОПЛЕНІ

Статьи по теме