UA
RU

Історичний центр Одеси — у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Редагувати переклад

Історичний центр Одеси тепер у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 4 квітня у місті урочисто відкрили відповідну інформаційну табличку.

Історичний центр Одеси Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Об’єкт «Історичний центр Одеси» було включено до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 25 січня 2023 року. ЮНЕСКО визнали видатну універсальну цінність об’єкта і необхідність його захисту на благо всього людства. 

4 квітня Одесу відвідала генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле. Вона взяла участь в урочистому відкритті інформаційної таблички. Одрі Азуле підкреслила, що ЮНЕСКО підтримуватиме захист української культурної спадщини:

«Включення Одеси до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — це своєрідний меседж солідарності від світової спільноти для вас, щоб ви побачили: ми вас підтримуємо».

Історичний центр Одеси Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Така підтримка особливо важлива зараз, коли країна-терорист росія знищує об’єкти культурної інфраструктури на території України. Наразі повністю знищені Художній музей Куїнджі в Маріуполі, Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, Охтирський міський краєзнавчий музей, історична будівля Харківської міської ради, Чернігівський обласний молодіжний центр, Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, де зберігалися картини Марії Примаченко.

Історичний центр Одеси Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Міністерство культури та інформаційної політики України подякувало Комітету всесвітньої спадщини за ухвалення рішення щодо внесення Історичного центра Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою. 

Зараз культурну спадщину на законодавчому рівні планують визначити четвертим пріоритетом національної безпеки України. Війна йде не тільки за українські землі, а й проти української ідентичності. У МКІП зазначають:

«Ми всі добре чули репліку росіян про неіснування українців як політичної нації у 19 ст. під час розгляду номінації по Одесі. Захищаючи будівлі та вулиці Одеси, ми зберігаємо українську душу її південних регіонів».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Alexey Savchenko / Unsplash, Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА: ЯК ДАВНІЙ ОБЕРІГ ВІД ТЕМНИХ СИЛ ПЕРЕТВОРИВСЯ НА ГЕОПОЛІТИЧНИЙ МАНІФЕСТ

Статьи по теме