UA
RU

Таліби заборонили жінкам навчатися в університетах

Редагувати переклад
Таліби заборонили жінкам навчатися в університетах Афганістану, що викликало міжнародне осудження та розпач серед молоді в країні.
Таліби заборонили жінкам навчатися в університетах-Фото 1

Фото: Nitin Madhav (USAID) / Вікіпедія

Заборона ще більше обмежує освіту для жінок — дівчаток уже виключили з середніх шкіл після повернення Талібану минулого року.

Водночас таліби лише три місяці тому дозволили дівчатам і жінкам скласти вступні іспити до університетів у більшості провінцій. Проте їм забороняли вступати на спеціальності, пов’язані з інженерією, економікою, ветеринарією й сільським господарством. Також їм суворо забороняли вивчати журналістику.

Деякі жінки влаштували протести в столиці Кабулі в середу.

«Сьогодні ми виходимо на вулиці Кабула, щоб підняти свій голос проти закриття університетів для дівчат», — заявили протестувальники з групи «Єдність і солідарність афганських жінок».

Спеціальний доповідач ООН в Афганістані заявив, що це «новий закон, який ще більше порушує право на рівну освіту й поглиблює виключення жінок з афганського суспільства».

США заявили, що такий крок «принесе наслідки для Талібану».

«Талібан не може розраховувати на те, що він стане законним членом міжнародного співтовариства, доки не буде поважати права всіх в Афганістані», – заявив держсекретар Ентоні Блінкен.

Читайте також: СВІДЧЕННЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ОПИНИЛИСЬ В ОКУПАЦІЇ ПОВИННІ ПОЧУТИ ВСІ: ВІДБУЛАСЬ ПРЕМІЯ ТЮЛЬПАН ПРАВ ЛЮДИНИ ВІД ПОСОЛЬСТВА НІДЕРЛАНДІВ 

Статьи по теме