UA
RU

Традицію Щедрого вечора внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України

Редагувати переклад

Напередодні нового року Національний перелік нематеріальної культурної спадщини поповнився новим елементом. Сюди внесли «Традицію Щедрого вечора в Україні».

Традиція Щедрого вечора в Україні Національний перелік нематеріальної культурної спадщини

Традицію Щедрого вечора в Україні внесли до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини. Як зазначили у Міністерстві культури та інформаційної політики, ця традиція — одна з тих, що формують ідентичність нашого народу:

«Традиція щедрування жива. Вона пройшла нелегкі випробування в нашій історії і збереглась завдяки її носіям. Завдяки тим, хто її популяризував у різні часи. Водночас ми маємо тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Одним з найяскравіших таких проявів є «Щедрик» Миколи Леонтовича«.

МКІП вже внесло до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів. Серед них є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань. Це Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області, Традиція повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської територіальної громади Івано-Франківської області, Створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі. Наразі Україна працює над включенням «Щедрика» до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: МКІП

Читайте також: ПЕРЕЛІК НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ УКРАЇНИ: НОВІ ЕЛЕМЕНТИ

Статьи по теме