Міністерство культури та інформаційної політики внесло до Національного переліку три нових елементи нематеріальної культурної спадщини України.
Національний перелік нематеріальної культурної спадщини України поповнився новими елементами. Міністерство культури та інформаційної політики додало три нових позиції. Тепер сюди входять обряд “Гоніння гадюк”, обряд заплітання весільної коси. А також практика з охорони традиційних ремесел та народного мистецтва.
Цей обряд поширений у селі Іскра Великоновосілківського району Донецької області та у Нижньодуванській громаді Сватівського району Луганської області.
Обряд заплітання весільної коси росповсюджений у селищі Білокуракине Сватівського району Луганської області.
Територіальні громади мають сприяти у проведенні моніторингу стану життєздатності елементів нематеріальної культурної спадщини. Також щороку вони мають подавати МКІП звіт про виконання Планів охорони елементів нематеріальної культурної спадщини. А в разі потреби, переглянуті Плани охорони.
У 2008 році Україна ратифікувала Конвенцію ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини. Цілі Конвенції – охорона культурної спадщини, забезпечення поваги до об’єктів, підвищення рівня знань, міжнародне співробництво та допомога. Нематеріальною культурною спадщиною є звичаї, знання, навички та пов’язані з ними інструменти, предмети й артефакти, визнані спільнотами. Ця спадщина передається від покоління до покоління, постійно відтворюється, відображає історію та формує почуття самобутності.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Yurii-mr / Wikimedia Commons, Міністерство культури та інформаційної політики
Читайте також: КУЛЬТУРНА СПАДЩИНА МОЖЕ СТАТИ ЧЕТВЕРТИМ ПРІОРИТЕТОМ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ