UA
RU

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців

Редагувати переклад
Відбулась пресконференція, присвячена проблемам протезування українських військовослужбовців, на якій було презентовано Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки, що розпочав свою роботу у столичному діагностично-лікувальному центрі «Мірум». Відразу після конференції було прооперовано АТО-вця Сергія Міндеру.

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців-Фото 1

Від початку повномасштабної війни декілька десятків тисяч військових втратили або травмували одну чи кілька кінцівок. Не всі з них потребують протезування, але, як стверджують медики, до 4 000 військових вже сьогодні потребують складного протезування, ендопротезування або остеоінтеграції. Сьогодні на конференції обговорили найпоширеніші причини травм та особливості протезування українських бійців, недержавну організацію медичної допомоги постраждалим військовим, міжнародну співпрацю у цій галузі та застосування новітніх медичних методик, а також анонсовані заплановані операції з остеоінтеграції плеча.

«На початку повномасштабної війни основними причинами травмування бійців були артилерійські обстріли та вогнепальні поранення. А після того, як ворог замінував лінію фронту, до них додалися мінно-вибухові поранення. Травматична ампутація може статися прямо на полі бою — коли вибухом відриває кінцівку. Або ж кінцівку ампутують в першу добу після травмування, тому, що поранення спричинило інфекцію. Бувають і відтерміновані ампутації. Часом лікарі намагаються зберегти життєздатність кінцівки, але ушкодження нервів та судин настільки серйозне, що доводиться приймати рішення про ампутацію. Якщо ж кінцівку врятували, але вона зовсім не функціональна — болить, не згинається в суглобах — теж варто зробити ампутацію, щоб людина могла комфортно користуватися протезом», — каже лікар хірург ортопед-травматолог Олександр Галузинський, медичний директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграції.

В цей же день в клініці була виконана операція з ендопротезування колінного суглоба АТО-вцю Сергію Міндері. Він буд поранений ще у 2016 році у зону нижньої кінцівки. Складність його випадку в тому, що йому вже двічі оперували колінний суглоб інші лікарі, але гарного результату їм не вдалося досягти – колінний суглоб усі ці роки не є стабільним, хворий має обмеженість в рухах. У його випадку допоможе лише ендопротезування, яке й було сьогодні виконано хірургом ортопедом Олександром Галузинським.

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців-Фото 2

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців-Фото 3

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців-Фото 4

«Варто зазначити, що за місяці війни ми – хірурги та ортопеди постійно вчимося, опановуючи нові методики та закордонний досвід. Наприклад, за місяці війни почало широко застосовуватися ендопротезування з застосуванням індивідуальних 3D друкованих імплантів. Взагалі ми почали встановлювати більш досконалі імпланти, які надходять в Україну з-за кордону. Наша мета — розв’язувати найскладніші питання ортопедії-травматології, тому ми охоче вивчаємо закордонний досвід і ділимось своїм. Додам, що деякі оперативні втручання з заміщення великих дефектів взагалі були вперше виконані в Україні. І нам приємно демонструвати результати своєї роботи закордонним колегам, бачити, що вони в захваті від нашого рівня. Що стосується хірургічного лікування та хірургічного протезування кінцівок — наша команда робить у цьому напрямку величезну новаторську роботу. Ми самостійно та із запрошеними закордонними спеціалістами виконуємо остеоінтегративне протезування, під час якого протез імплантується в залишкову кістку», – каже лікар Олександр Галузинський.

На заході також були присутні українські воїни: прооперований військовослужбовець, Герой України, володар ордену Золота Зірка Дмитро Фінашин з позивним «Фін»; військові, які готуються до операції з остеоінтеграції плеча: Сергій Данилець, Слободян Ярослав, Олександр Зозуляк; а також військовий, що втратив одну нижню кінцівку, а іншу пошкодив — Олександр Давидов. Йому вже була надана безоплатна хірургічна допомога після тяжкого поранення внаслідок вибуху розтяжки, коли він своїм тілом прикрив побратимів.

«Ми створили Центр, щоб допомагати нашим бійцям отримувати реальну фахову медичну допомогу за недержавний кошт. Сьогодні була проведена десята складна операція з відновлення кісток та суглобів. Ми сподіваємось на те, що в майбутньому зможемо допомагати більшій кількості військових та в тиждень робити чотири та більше подібних операцій», — говорить В’ячеслав Запорожець, директор благодійного фонду «Центр спасіння життя» та директор Центру складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.

Завдяки роботі Благодійного фонду «Центр спасіння життя» та зібраним ним коштам вже були прооперовані у Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки: Роман Куксюк, був поранений під Бахмутом; Андрій Ошлаков, потрапив під артобстріл Лисичанськом; Андрій Семеліт, був поранений внаслідок ворожого авіаудару під Волоховим Яром.

Медичний директор багатопрофільного Діагностично-лікувального центру «Мірум» Андрій Масик зазначив, що медична установа повністю пристосована під лікування та оперативні втручання найвищого рівня складності.

Центр ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військовослужбовців-Фото 5

Подати заявку на консультацію з ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки для військових можна за посиланням. Благодійний фонд «Центр Спасіння життя» опікується безоплатним лікуванням військовослужбовців в Центрі складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки.

Середня вартість операції 380000 грн. Давайте разом допоможемо наши Героям.

БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЦЕНТР СПАСІННЯ ЖИТТЯ»

Код ЄДРПОУ: 44874558   

АТ «УКРСИББАНК»: UA533510050000026003879139410

АТ КБ «ПРИВАТБАНК: UA023052990000026000026228483   

Призначення платежу: Благодійна допомога

Картка фонду: 5169 3305 2419 6257

 PayPal фонду: iscenter.ukraine@gmail.com

Читайте також: ЯК ЗАПРОПОНУВАТИ БЛИЗЬКІЙ ЛЮДИНІ ЗВЕРНУТИСЯ ДО ПСИХОЛОГА: ПОРАДИ МОЗ 

Статьи по теме