UA
RU

У Харкові відбудеться акція пам’яті про жінок, які постраждали внаслідок війни

Редагувати переклад

На центральній площі Харкова 8 березня, о 14:00, відбудеться акція пам‘яті про жінок, які постраждали під час війни. Ідеться про жінок, які загинули внаслідок російської агресії, а також тих, хто зазнали сексуального насильства з боку російських військових.

У Харкові відбудеться акція пам’яті про жінок, які постраждали внаслідок війни-Фото 1

Акція замінить традиційний Марш жіночої солідарності, який відбувався в Харкові п’ять років поспіль. ГО «Харківське Жіноче Об’єднання «Сфера» й інші соціально активні жінки Харківщини продемонструють роботи українських дизайнерок з циклу «Усі ми героіні» як нагадування про внесок жінок у перемогу України.

Крім того, учасники акції наголошуватимуть на необхідності створення сучасного меморіалу пам‘яті жінок і вшанування їхніх імен у форматі топонімів, меморіальних дошок тощо.

«На жаль, у Харкові не має місць визнання жінок, які б не були спаплюжені росією чи радянською владою. Загалом з усіх 182 меморіальних дошок у Харкові всього 4% присвячено жінкам, а з усіх 103 пам’ятників 5% присвячено жінкам і 40% чоловікам. Водночас частина з них – росіяни», – зауважила віцепрезидентка ГО «Харківське Жіноче Об’єднання «Сфера» Анна Шаригіна.

Текст: wonderzine.com.ua

Читайте також: SMALL TALK: ІЛЬЯ СТРОНГОВСЬКИЙ ТА МИКОЛА ЯБЧЕНКА ПРО КНИГУ «КОРОТКА ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОГО ФЕМІНІЗМУ»

Статьи по теме