У Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму»

Сьогодні у Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму». Її можна побачити у сквері біля метро «Контрактова площа». 

У Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму»-Фото 1

У Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму». Виставка представлена у сквері біля метро «Контрактова площа» — між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді. Автори виставки зібрали багатий фактологічний матеріал. Він доводить системне і цілеспрямоване знищення російською владою української мови на різних етапах історії. Виставка демонструє, що знищувалася і зневажалася не лише мова. Але й люди, які були носіями української ідентичності.

У Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму»-Фото 2

«Понад триста років росія знищує українську мову, свідомо і цілеспрямовано, маючи на меті знищити українську націю. Від російської імперії до сьогодення, докладаючи усіх зусиль, щоб асимілювати українців, змусити забути про своє коріння, перетворити з росіянами на «адін народ». Знищувалися українські книги, заборонялася українська мова в освіті, видавництві, театрі і мистецтві загалом. Те, що не могли знищити, принижувалося, висміювалося, подавалося як щось сільське, архаїчне, меншовартісне», — зазначають організатори.

У Києві відкрилася вулична виставка «Мововбивство — складова рашизму»-Фото 3

Виставка розповідає про долю Павла Чубинського, Агатангела Кримського, Олекси Гірника, Юрія Поправки, Ігоря Білозіра, Володимира Вакуленка. А також інших діячів, які розвивали мову і боролися за її утвердження, але саме за це постраждали. Проєкт підготовлений Українським інститутом національної пам’яті. Спільно з Уповноваженим із захисту державної мови, Інститутом мовознавства ім. О. О. Потебні НАН України та Інститутом української мови НАН України. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Читайте також: ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА THE WILL TO WIN, ПРИСВЯЧЕНА УЧАСТІ УКРАЇНИ В ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ 2024

Статьи по теме