UA
RU

У ЗСУ введуть уніфіковану жіночу військову форму

Редагувати переклад
У ЗСУ введуть уніфіковану жіночу військову форму. Про це повідомляє Міноборони України.
українські жінки армія

Фото: instagram/armwomenow22

Її розробкою займаються волонтери двох ініціативних груп. Перша — група волонтерів за підтримки офісу президента в рамках проєкту першої леді «Безбар’єрність». Друга — на чолі з депутаткою Київради (Фракція «Європейська солідарність») Іриною Никорак — Arm Women Now. Міноборони провело зустріч з обома групами. Зараз вони спільно працюють.

Багато жінок підганяють чоловічу військову форму за допомогою швеї (якщо така є у військовій частині), або за свій власний рахунок. А у польових умовах не завжди є можливість її підшити (багато хто по півроку знаходились у зоні ООС). Як чоловік-військовослужбовець, так і жінка-військовослужбовиця мають право на зручну та функціональну військову форму. І не має бути ні в кого стереотипів, що на фронті всі в першу чергу військовослужбовці”, – написала Ірина Никорак, авторка проєкту Arm Women Now в Інстаграм.

За словами Ірини, першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям на безоплатній основі для того, щоб протестувати та переконатися, що форма функціональна й зручна.

Станом на сьогодні, близько 57 тисяч жінок, які служать у ЗСУ, серед них з 3 з половиною тисячі старші офіцери. Усі вони змушені використовувати чоловічу форму, зокрема чоловічу спідню білизну та взуття великих розмірів.

Інформація: Міноборони України

Читайте також: БРЕНДИ В ВІЙНУ: SIDLETSKIY

Статьи по теме