Україна звернулася до МОК з доказами підтримки війни російськими атлетами, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри

Україна надала МОК докази підтримки війни російськими атлетами, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри 2024 у Парижі. 

Україна звернулася до МОК з доказами підтримки війни російськими атлетами, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри-Фото 1

Міністерство молоді та спорту і Національний олімпійський комітет України звернулися до Міжнародного олімпійського комітету. Україна надала докази підтримки війни російськими атлетами, які кваліфікувалися на Олімпійські ігри 2024 у Парижі. 

«У розпал безпрецедентної та жорстокої військової агресії, здійснюваної російською федерацією та підтримуваної республікою білорусь проти нашої країни, українська сторона вважає, що представникам країн-агресорів не можна дозволяти брати участь у будь-яких міжнародних заходах та змаганнях у будь-якому статусі. Включно зі статусом індивідуального нейтрального атлета (AIN). Серед спортсменів, які отримали дозвіл на участь у Олімпійських іграх від МОК, є представники російської федерації та республіки білорусь. Ці спортсмени підтримують війну в Україні та політику російського диктатора. І не відповідають достатнім критеріям для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN)», — зазначають у Міністерстві.

Війну росії проти України підтримують борці Алан Остаєв, Магомед Муртазалієв, Арслан Багаєв, Аліна Касабієва, Наталія Малишева, Абдула Курбанов, Начин Монгуш. У списку й Іван Літвінович і Анжела Бладцева (стрибки на батуті). А також Іван Штиль і Олексій Коровашков (веслування на каное). Критерії нейтральності порушують й Дар’я Чуприс (стрільба), Ганна Церах (велоспорт), Георгій Гуртсиєв (тхеквондо), Анастасія Шкурдай (плавання).

Україна наголошує, що вся російська спортивна спільнота є інструментом російської державної політики. Спортсмени з російським громадянством не можуть бути нейтральними. Це підриває основи міжнародної спортивної спільноти та ставить під сумнів справедливість і неупередженість спортивних змагань.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: The Olympic Games

Читайте також: УКРАЇНА ЗАКЛИКАЛА НЕ ДОПУСКАТИ РОСІЙСЬКИХ ДЗЮДОЇСТІВ НА ОЛІМПІЙСЬКІ ІГРИ

Статьи по теме