UA
RU

Спортсмени з росії та білорусі допущені до Олімпіади під нейтральним прапором

Редагувати переклад

Міжнародний олімпійський комітет допустив спортсменів з росії та білорусі до Олімпіади-2024 у Парижі. Вони виступатимуть під нейтральним прапором. 

Спортсмени з росії та білорусі допущені до Олімпіади під нейтральним прапором-Фото 1

Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету допустив спортсменів з росії та білорусі до Олімпійських ігор. На Олімпіаді-2024 у Парижі вони виступатимуть під нейтральним прапором. 

«Виконавчий комітет Міжнародного олімпійського комітету вирішив, що індивідуальні нейтральні спортсмени, які пройшли кваліфікацію за існуючими системами кваліфікації Міжнародних федерацій на ігровому полі, матимуть право змагатися на Олімпійських іграх у Парижі 2024 року відповідно до наведених нижче умов. Індивідуальні нейтральні спортсмени — це спортсмени з російським або білоруським паспортом. Будуть застосовані суворі умови відбору на основі рекомендацій, виданих Виконкомом МОК 28 березня 2023 року для міжнародних федерацій та організаторів міжнародних спортивних заходів», — йдеться в офіційному повідомленні. 

Міністерство закордонних справ України вважає це рішення помилковим. Як заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, МОК фактично дав росії зелене світло на створення зброї на Олімпіаді. кремль використовуватиме кожного російського та білоруського спортсмена як зброю у своїй пропагандистській війні. 

«Українська сторона доводила до олімпійського комітету та міжнародних партнерів ризики такого рішення. Білоруські та особливо російські спортсмени доволі часто представляють спортивні організації, пов‘язані із збройними силами російської федерації. Частина із них перебуває на діючій російські військовій службі, частина із них носить на спортивній формі символи збройної агресії рф проти України. МОК планує випустити на міжнародні спортивні арени спортсменів, які не лише симпатизують вбивствам українських жінок і дітей, але і, ймовірно, беруть безпосередню участь в цих страшних злочинах», — заявили в МЗС.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Міжнародний олімпійський комітет

Читайте також: СПОРТ НА КРОВІ: УКРАЇНА, ЕСТОНІЯ, ЛАТВІЯ, ЛИТВА І ПОЛЬЩА ВИСТУПИЛИ ПРОТИ РОСІЙСЬКИХ ТА БІЛОРУСЬКИХ СПОРТСМЕНІВ, ПРОТЕ МОК РЕКОМЕНДУЄ ПОВЕРНУТИ ЇХ ДО ЗМАГАНЬ

Статьи по теме