UA
RU

Спорт на крові: Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща виступили проти російських та білоруських спортсменів, проте МОК рекомендує повернути їх до змагань

Редагувати переклад

Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща випустили спільну заяву щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань.

Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща проти російських та білоруських спортсменів МОК їх повертає

Заява з’явилася напередодні засідання Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету. Країни повторили свою позицію щодо нещодавніх закликів МОК допустити російських і білоруських спортсменів до змагань як «нейтральних».

Приводом для МОК стало занепокоєння, висловлене спеціальними доповідачками ООН щодо недискримінації виключно на основі громадянства спортсменів.

Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща проти російських та білоруських спортсменів МОК їх повертає

МЗС України, Естонії, Латвії, Литви і Польщі заявляють:

«Ми хочемо підкреслити, що не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що вони спонсоруються/підтримуються своїми урядами чи компаніями, які підтримують кремлівський режим, який продовжує свою агресивну війну проти України, або навіть вони являються безпосередньо російськими військовими».

Спорт на крові: Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща виступили проти російських та білоруських спортсменів, проте МОК рекомендує повернути їх до змагань-Фото 3

Також у заяві нагадується те, що кожного дня російські військові продовжують атакувати цивільну інфраструктуру України та вбивати українців. Країна-окупант атакує й спортивні споруди та вбиває й українських спортсменів. Мільйони громадян України, включно зі спортсменами та їхніми родинами, були змушені залишити свої домівки через російську окупацію. Багато спортсменів з України досі не можуть брати участь у спортивних змаганнях через напад росії на їхню країну:

«Немає жодної причини відходити від режиму виключення для російських і білоруських спортсменів, встановленого МОК більше року тому, відразу після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ми глибоко переконані, що зараз не час розглядати питання про повернення російських та білоруських спортсменів на Олімпійські ігри в будь-якому статусі».

Російські та білоруські спортсмени можуть повернутися до змагань, якщо росія за співучасті білорусі припинуть загарбницьку війну

Україна, Естонія, Латвія, Литва і Польща проти російських та білоруських спортсменів МОК їх повертає

Проте МОК за підсумками засідання Виконкому організації рекомендував повернути росіян та білорусів до змагань у нейтральному статусі. Однак розгляд питання щодо їхньої участі в Олімпіаді було відкладено. Росіяни і білоруси можуть змагатися як нейтральні атлети, на відміну від команд з росії та білорусі. До участі у змаганнях не допускатимуться спортсмени та персонал, які активно підтримують війну, а також спортсмени, які мають контракт з російською та білоруською арміями.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Austris Augusts / Unsplash, Книга катів українського народу / Юрій Дем’яненко, International Olympic Committee

Читайте також: БОЙКОТ РОСІЙСЬКОМУ СПОРТУ: 35 КРАЇН ПРОТИ РОСІЯН І БІЛОРУСІВ НА ОЛІМПІАДІ