UA
RU

Бойкот російському спорту: 35 країн проти росіян і білорусів на Олімпіаді

Редагувати переклад

Міністри спорту 35 країн підписали звернення до Міжнародного олімпійського комітету із закликом не допускати російських і білоруських спортсменів до Олімпіади. Причина — війна, яку веде росія і яку підтримує білоруський уряд.

35 країн проти росіян і білорусів на Олімпіаді

Міністри підтримали Володимира Зеленського, який закликав не заохочувати державу-терориста і не повертати російських спортсменів до міжнародних змагань. А також привітали посилення санкцій і заявили про солідарність з Олімпійським комітетом України:

«Визнаючи автономію спортивних організацій, а також враховуючи триваюче вторгнення в Україну та її спустошення, ми погодилися з тим, що пропозиція МОК щодо вивчення шляху повернення до змагань окремих російських і білоруських спортсменів викликає багато запитань і занепокоєнь».

Через вторгнення в Україну росія порушила олімпійське перемир’я, яке підтримувалося Генеральною Асамблеєю ООН з 1993 року. В росії і білорусі спорт і політика тісно переплетені. Міністри країн-підписантів занепокоєні тим, наскільки «нейтральними» можуть бути російські та білоруські олімпійці. Якщо вони й не ототожнюватимуться зі своєю країною, то однаково фінансуються та підтримуються своїми державами. Також занепокоєння викликають тісні зв’язки між російськими спортсменами та російськими військовими. 

35 країн проти росіян і білорусів на Олімпіаді

Міністри пропонують вихід із ситуації. Щоб повністю повернути своїх атлетів у міжнародне спортивне співтовариство, росія і білорусь мають припинити війну, яку вони розпочали.

Заяву підписали міністри Австралії, Австрії, Бельгії, Канади, Хорватії, Кіпру, Чехії, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Греції, Ісландії, Ірландії, Італії, Японії, Південної Кореї, Латвії, Ліхтенштейну, Литви, Люксембургу, Мальти, Нідерландів, Нової Зеландії, Норвегії, Польщі, Португалії, Румунії, Словаччини, Словенії, Іспанії, Швеції, Великої Британії, США.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Joshua Hoehne / Unsplash 

Читайте також: КРАСА БЕЗ ВІКУ: ЯК ПРИПИНИТИ ЕЙДЖИЗМ ТА ЗВІЛЬНИТИСЬ ВІД СТЕРЕОТИПІВ