UA
RU

Україна увійшла до Комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на чотирирічний термін.

Україна увійшла до Комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО-Фото 1

Сьогодні Україну вперше обрали до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на чотирирічний термін з дати обрання. Це відбулося під час 10-ї сесії Генеральної асамблеї держав-учасниць Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини у штаб-квартирі ЮНЕСКО у Парижі.

У 2008 році Україна ратифікувала Конвенцію про охорону нематеріальної культурної спадщини. Як зазначили у МКІП, це сприяє ефективній охороні культурної спадщини на місцевому, національному, міжнародному рівнях. А також підвищує обізнаність про її важливість та визнання. Свою кандидатуру до складу Комітету Україна подала наприкінці 2023 року.

У Міністерстві Культури та інформаційної політики подякували державам-учасницям Конвенції за підтримку:

«Обрання до складу Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини — це історична подія для України. І важливий крок в охороні нематеріальної культурної спадщини. Україна у своїй діяльності неухильно дотримуватиметься духу і літери Конвенції, поділяючи її цінності. Ми прагнутимемо підвищувати повагу до живої спадщини. Приділяти максимум уваги до охорони нематеріальної культурної спадщини України, яка є складовою національної безпеки, побудови сталого миру та культурної злагоди. А отже — базовим пріоритетом України».

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: UNESCO

Читайте також: УКРАЇНА УВІЙШЛА ДО СКЛАДУ КОМІТЕТУ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Статьи по теме