В музеях Албанії та Ірландії впровадили українські аудіогіди. У бібліотеках з’явилися «Українські книжкові полички».
Українські книжки тепер можна знайти в Центральній бібліотеці міста Корча. Це третя бібліотека Албанії, де з’явилася “Українська книжкова поличка”. Перші дві було відкрито у Національній бібліотеці Тирани та в публічній бібліотеці міста Дуррес.
Проєкт «Українська книжкова поличка» був ініційований першою леді України:
«Українська звучить у світі особливо – як мова спротиву та стійкості. Як мова людяності – на противагу агресії. І як мова культури – на противагу сучасному варварству», – наголосила Олена Зеленська.
Книжки українською представлені в бібліотеках понад 20 країн, зокрема Австрії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Словаччини, Туреччини, Чехії, Греції, Франції. Проєкт покликаний підвищувати обізнаність світу з українською літературою, історією, культурою.
В Національному музеї середньовічного мистецтва міста Корча було запущено україномовний аудіогід. Це перший музей Албанії, де можна прослухати аудіоекскурсію українською. Музей створено в 1980 році. Тут зберігається одна з найбільших у світі колекцій візантійських ікон, виробів із кераміки, дерева, цінних металів і коштовного каміння.
Ще один аудіогід українською мовою запрацював у старій бібліотеці Трініті-коледжу в Ірландії, яка вважається однією з найкрасивіших у світі. Тут знаходиться найголовніший культурний скарб Ірландії – 1200-річна Келлська книга (The Book of Kells).
Проєкт із впровадження українських аудіогідів у провідних пам’ятках світу також реалізується під патронатом першої леді. Наразі існує 56 аудіоекскурсій українською мовою у 36 країнах.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Instagram / Олена Зеленська
Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КРАЩЕ ЗРОЗУМІТИ УКРАЇНУ