UA
RU

Українські прикордонники знайшли картину Яна Лінсена, викрадену з музею в Нідерландах

Українські прикордонники допомогли знайти картину, яка була викрадена з музею в Нідерландах. Це робота Яна Лінсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя».

Українські прикордонники знайшли картину Яна Лінсена, викрадену з музею в Нідерландах-Фото 1

Головний оперативно-розшуковий відділ Житомирського прикордонного загону допоміг знайти картину, викрадену з музею в Нідерландах. Це робота Яна Лінсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя».

Українські прикордонники знайшли картину Яна Лінсена, викрадену з музею в Нідерландах-Фото 2

«Оперативники прикордонного відомства України здобули інформацію та здійснили перевірку одного громадянина України. Останній раніше виїхав до Республіки Польща. За наявними даними він шукав клієнтів, аби продати картину Яна Линсена «Еліезер і Ребекка біля колодязя», датовану 1629 роком. Покупців також підшуковували і на території України. Дана картина виняткової цінності. Вона багато років перебувала в розшуку Інтерполу. Адже 9 січня 2005 року була викрадена із голландського Вестфрісського музею. Тоді загалом зникли 24 картини, а також 70 срібних експонатів. Багато з них досі вважаються зниклими безвісти», — повідомили у Державній прикордонній службі України. 

Українські прикордонники знайшли картину Яна Лінсена, викрадену з музею в Нідерландах-Фото 3

Оперативники з’язалися з Прикордонною вартою Республіки Польща. Прикордонники двох країн разом з представниками Королівства Нідерландів провели ряд спільних заходів. У результаті викрадений витвір мистецтва був вилучен. Наразі громадянина України затримали. Йому обрали запобіжний захід у вигляді трьох місяців арешту та висунули звинувачення. Розслідування у справі веде окружна прокуратура Кракова.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Державна прикордонна служба України

Читайте також: СКІФСЬКЕ ЗОЛОТО ПОВЕРНУЛОСЯ ДО УКРАЇНИ З НІДЕРЛАНДІВ

Статьи по теме