UA
RU

Український фільм «Мирні люди», де демонструються записи телефонних розмов російських окупантів, отримав відзнаки на 74-му Берлінале

Український фільм «Мирні люди» отримав дві спеціальні відзнаки від журі Amnesty Award та Екуменічного журі на 74-му Берлінському кінофестивалі.

Український фільм «Мирні люди», де демонструються записи телефонних розмов російських окупантів, отримав відзнаки на 74-му Берлінале-Фото 1

74-й Берлінський кінофестиваль оголосив переможців. Головну нагороду — Золотого ведмедя — за найкращий фільм отримала стрічка «Дагомея». Гран-прі журі — Срібного ведмедя — здобув фільм «Потреби мандрівника». Спеціальний приз журі — фільм «Імперія». Найкращим документальним фільмом стала стрічка «Іншої землі немає». Срібний ведмідь за найкращу режусуру дістався фільму «Пепе», за найкращий сценарій — фільму «Помирати». Нагороду за найкращу головну роль вручили Себастіану Стену («Інша людина»). За найкращу роль другого плану — Емілі Вотсон («Такі дрібниці»). 

У конкурсній програмі 74-го Берлінале брали участь три українські стрічки: «Трішки чужа» (A Bit of a Stranger), «Редакція» (The Editorial Office) та «Мирні люди» (Intercepted). Стрічка «Мирні люди» отримала дві спеціальні відзнаки від журі Amnesty Award та Екуменічного журі.

Український фільм «Мирні люди», де демонструються записи телефонних розмов російських окупантів, отримав відзнаки на 74-му Берлінале-Фото 2

Фільм «Мирні люди» (англійска назва — Intercepted, що означає «Перехоплені») шокує глядачів. Режисер Оксана Карпович показує два паралельні світи. Камера фіксує руйнування в українських селах і містах, звільнених від російської окупації. Але головну роль у фільмі відіграє саундтрек. Це записи телефонних розмов між російськими військовими, які прийшли в Україну, та їхніми родинами. Ці записи були перехоплені у 2022 році українськими спецслужбами. 

«Важко визначити, який елемент нищівніший: зізнання солдатів у зґвалтуваннях, грабежах і жорстоких тортурах українських мирних жителів і військовополонених чи (переважно) жіночі голоси з «дому», які свідчать про шовінізм і ненависть, дезінформацію і шизофренічну пропаганду. Звук і зображення дивляться одне одному в обличчя, приголомшені, зібрані разом у кінематографічному просторі», — так представили стрічку на Берлінале. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Berlinale.de, «Мирні люди»

Читайте також: ФІЛЬМ «20 ДНІВ У МАРІУПОЛІ» ОТРИМАВ ПРЕМІЮ BAFTA

Статьи по теме