Унікальний мистецький проєкт для лікарів світу підтримали очільники ВООЗ та ЮНЕСКО
Під час концерту глядачі побачили відеозвернення керівництва ВООЗ та ЮНЕСКО.
16 вересня в Національній опері України пройшла світова прем’єра міжнародного проєкту «Музична подяка лікарям за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО», який об’єднав композиторів та виконавців з Франції, Туреччини, України, Китаю, Японії та інших країн, глядацьку залу заповнили українські медики. Автором проєкту є Артист ЮНЕСКО в ім’я миру Герман Макаренко.
Я хочу висловити глибоку вдячність від ЮНЕСКО пану Герману Макаренку, представникам Global Harmony Art та офіційним представникам України, які організували цей концерт, присвячений всім медичним працівникам, які самовіддано продовжують боротися з пандемією. У контексті цієї глобальної кризи в галузі охорони здоров’я, коли є необхідність соціального дистанціювання, роль митців та музикантів, які об’єднують усіх нас за допомогою мистецтва, стає вирішальною як ніколи,
— зазначив заступник генерального директора ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко від імені генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулє.
Зараз є надзвичайно важливими слова генерального директора ЮНЕСКО: «У ці нестабільні та невизначені часи нам потрібно звертати увагу на те, що нас об’єднує — на те, що показує нам світ у всьому його різноманітті, — і для цього нам потрібні митці».
У свою чергу генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус у вітальному слові до учасників та глядачів проєкту підкреслив:
У ці складні часи нас щодня надихають медичні працівники, їхня відданість лікуванню пацієнтів, захисту громад та взаємодії для того, щоб зупинити пандемію COVID-19. Вони роблять це з ризиком для власного здоров’я та часто в умовах браку захисного обладнання і матеріалів. Занадто багато медичних працівників віддали свої життя чи були інфіковані, ставлячи потреби інших вище за власні. Цей концерт нагадує нам про творчість, надію та солідарність з лікарями в наших спільних зусиллях для подолання пандемії.
Лікарям України та інших країн важливо почути слова вдячності від очільників ВООЗ та ЮНЕСКО, відчути глобальну підтримку світової спільноти. Саме тому до музичної програми включили твори і фольклорні композиції з усіх континентів, серед них декілька світових прем’єр. Вдалося об’єднати зусилля артистів ЮНЕСКО з різних країн та створити непересічний творчий продукт для мільйонів глядачів по всьому світу.
«Ми усі разом, українські та зарубіжні артисти, довели, що можемо створювати ексклюзивні мистецькі проєкти, цікаві світові. Це важлива складова іміджу України. Сподіваюсь, нашу ініціативу продовжать інші митці і ми також будемо рухатись у напрямку створення великих міжнародних проектів, соціальних проектів, які потрібні тут і зараз, які відповідають на виклики сьогодення», — резюмував Герман Макаренко.
Результатом проєкту «Музична подяка лікарям» стане унікальний аудіовізуальний продукт, який побачить багатомільйонна аудиторія, лікарі з усього світу – він буде розміщений на медіа-платформі у вільному доступі.
У програмі концерту прозвучали по два твори з кожного континенту і декілька українських композицій. Зокрема, відбулась світова прем’єра гімну «Шлях надії» французького композитора П’єра Себо, створеного на скульптуру Посла доброї волі відомої французької скульпторки Хедви Сер. Також представлено принципово новий формат – колаборацію онлайну та офлайну, що відповідає викликам, пов’язаним з COVID-19. Так, в режимі реального часу турецький композитор Кудсі Ергюнер виконував інструментальну партію, яка транслювалася онлайн, водночас, у концертній залі акомпанував йому оркестр Kyiv Classic.
Читайте також: Маестро краси: Диригент Герман Макаренко про концерт-подяку лікарям та співпрацю із ЮНЕСКО та ВООЗ
Символічно, що музиканти одночасно виконували композицію, перебуваючи в різних країнах. Ще одним прикладом міжкультурного діалогу стала прем’єра твору «The Heart of Africa» українського композитора Артема Рощенка, який написано з використанням музичного фольклору народів центральної Африки та пігмеїв. Завершилася програма на оптимістичній ноті – твором «Amazing Grace», який якнайкраще передає віру подолання пандемії.
Проєкт «Музична подяка лікарям (за підтримки ВООЗ та ЮНЕСКО)» є частиною глобального руху «Resili Art», започаткованого ЮНЕСКО. Він надсилає потужний сигнал світу звернути увагу на медиків і відзначити їх важку працю і неоціненний внесок задля збереження здоров’я людства. Водночас, високі ідеї, креативні мистецькі колаборації і нові формати спонукають появу нових мистецьких ініціатив, спрямованих на створення соціально-відповідальних глобальних акцій.
Проєкт відбувається під патронатом ЮНЕСКО, за підтримки ВООЗ та Українського культурного фонду. Це вже не перша творча співпраця артистів ЮНЕСКО в ім’я миру з різних країн, яка отримала новий поштовх під час пандемії.
Довідка: Минулого року українські музиканти ініціювали глобальний проєкт «Мистецтво проти пандемії», який підтримано в ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності. Автором ініціативи виступив маестро Герман Макаренко, до якого приєднались митці з Франції, Японії, Туреччини, Південної Кореї, Грузії та інших країн.
Прес-служба Kyiv Classic Orchestra