UA
RU

Велика Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Редагувати переклад

Палата громад Парламенту Великої Британії визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Рішення ухвалили одноголосно.

Велика Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу-Фото 1

25 травня Палата громад провела обговорення резолюції визнання Голодомору в Україні геноцидом. Політика британського уряду полягає в тому, щоб не визнавати геноцид, поки немає відповідного судового рішення. Проте Парламент вирішив приєднатися до списку країн, які признали звірства, вчинені сталінським СРСР в Україні в 1932-33 роках, тим, чим вони були, — геноцидом.

Про що говорили у Палаті громад

Велика Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу-Фото 2

На обговоренні згадали страшні події минулого. Навесні 1933 року мільйони українців померли від голоду. Проте природного голоду в Україні не було. Москва забирала зерно і експортувала його на захід. Це була справжня кампанія знищення української ідентичності та нації, яка розпочалася наприкінці 20-х років. Радянська влада страчувала та депортувала українців, проводила колективізацію, відбирала майно. До середини 1930-х років до Сибіру та Казахстану було виселено 100 тисяч українських родин. Під час Голодомору 1932-1933 років щодня від голоду вмирало 25 000 людей. Деякі намагалися покінчити життя самогубством, щоб уникнути жаху голодної смерті, про що залишилися історичні свідчення.

Чому Палата громад визнала Голодомор геноцидом

Велика Британія визнала Голодомор геноцидом українського народу-Фото 3

Ще одна причина, чому Палата громад визнала Голодомор геноцидом, стала війна в Україні. Це підкреслила депутатка Полін Летхем, яка представила резолюцію у Парламенті:

«Під час мого візиту до Києва в лютому я почула, що у нинішній війні в Україні росіян звинувачують у злочинах проти людства. Нам показали спалені та пронизані кулями машини. Росіяни розстрілювали мирних жителів, які намагалися втекти з дому. Ми маємо дати впевненість українському уряду та міжнародному правовому порядку, що уряд Великої Британії — або принаймні Парламент — не підтримуватиме порушення прав людини та військові злочини. Путін заявив, що його нинішній намір — викорінити всю концепцію України. І це дуже схоже на те, що робив Сталін. Це потенційно підпадає під визначення геноциду. Я вважаю, що міжнародний порядок повинен діяти. По-перше, щоб переконатися, що він не зможе виконати свою погрозу. По-друге, щоб притягнути його до відповідальності за цей намір».

Нагадаємо, що Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав міжнародний ордер на арешт президента росії Володимира Путіна. Його підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей з окупованих районів України до рф. Після видачі ордера на арешт Путіна зобов’язані заарештувати в кожній з 123 країн-учасниць Римського статуту.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Офіс Президента України

Читайте також: ЯК РОСІЯ ВИКРАДАЄ ДІТЕЙ З УКРАЇНИ. РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ