UA
RU

У Києві відкрилася вулична виставка про європейську спадщину Донеччини й Луганщини

У Києві на Михайлівській площі відкрилася вулична виставка. Експозиція демонструє європейську спадщину Донеччини та Луганщини. 

Виставка "Європейська спадщина Донеччини та Луганщини"

У Києві на Михайлівській площі відкрилася вулична виставка «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини». Вона присвячена історичним памʼяткам Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська, які були побудовані промисловцями з країн Європи, та зруйновані під час війни.

Виставка "Європейська спадщина Донеччини та Луганщини"

Зокрема, на виставці відтворена історію будинку британця Джона Г’юза. Джон Г’юз був засновником металургійного заводу. Згодом при заводі виникло місто Юзівка — сучасний Донецьк. Тут представлені світлини й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями. А також — про млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, збудований німцями. Серед експонатів є й фото та історія комбіната Ілліча у Маріуполі, створеного американцями та бельгійцями. Ще відвідувачі дізнаються про французьку спадщину Дружківки.

Виставка "Європейська спадщина Донеччини та Луганщини"

Мета виставки — розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська. А також показати стан і руйнацію архітектурних пам’яток до та після повномасштабного вторгнення росії. За даними ЮНЕСКО, на відновлення культурного сектору України потрібно майже 9 мільярдів доларів США упродовж наступних 10 років.

Виставка є частиною комплексного культурно-просвітницького проєкту, присвяченого спадщині європейських країн на Сході України. Він включає документальний фільм «Євродонбас», аудіоподкаст «Євродонбас: Німецька спадщина» та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України». Виставка проходитиме до 4 червня. Вона доступна українською та англійською. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Богдан Пошивайло / Національний музей Революції Гідності / МКІП

Читайте також: У ЛАВРІ ВІДКРИЛАСЬ ВИСТАВКА «ІКОНИ НА ЯЩИКАХ З-ПІД НАБОЇВ»

Статьи по теме