Ви знали, що для нестачі часу існує свій термін?
Нескінченна прокрутка стрічки Instagram, серфінг по Мережі до глибокої ночі, роздуми про життя посеред пробки десь у центрі міста — ми знаємо тисячі способів як гаяти час, але жодного — як його повернути.
Здається, ніби на брак часу ми хворіємо лише останні кілька років, але термін «тимчасовий голод» вперше з’явився ще 1995-го. Його запровадив професор Леслі Перлоу. Його завжди цікавило питання ідентифікації почуття «у нас дуже багато справ, але зовсім немає часу на їх виконання». На відміну від матеріальних благ, час – непоправний ресурс. Як нам навчитися використовувати його на повну міць?
Читайте також: ЗНОВУ В ШКОЛУ: КНИГИ ПРО ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ І САМООРГАНІЗАЦІЮ ВІД РЕДАКЦІЇ MARIE CLAIRE
Почнемо з того, що гонитва за грошима – це пастка. Хоч би як складно переключити своє мислення «спочатку гроші» на «спочатку час», це змінить ваше життя раз і назавжди.
Величезна кількість часу — це почуття, що в нас достатньо часу, щоб робити все те, що ми хочемо або повинні робити кожен день, по інший бік знаходиться брак часу, який пов’язаний з нижчим рівнем щастя, підвищеною тривожністю, постійним стресом та схильністю до депресії .
Пропонуємо шість способів, які допоможуть взяти максимум від відведеного нам часу:
Привчіть себе вести облік того, як ви проводите свій час. Це допоможе виявити області, де ви недостатньо продуктивні. У своєму тижневому графіку відзначте, скільки годин ви витрачаєте на дорогу на роботу, сон, розваги та спілкування. Подумайте, де є дефіцит часу, а де надлишок. Поставте собі за мету змінити графік таким чином, щоб якість часу опинилась у пріоритеті.
Знайдіть способи, які допоможуть проводити час із користю та відкладатися у вашій пам’яті. Згідно з дослідженнями, «активний відпочинок», наприклад, добровільна участь у благодійності чи пропозиція допомоги другові, більш ефективно у боротьбі зі стресом, ніж «пасивний відпочинок», такий як перегляд телевізора.
Читайте також: 5 ЗВИЧОК, ЯКІ ЗАВАЖАЮТЬ ВАШОМУ УСПІХУ
Душевне трепет, яке ми відчуваємо, зіштовхуючись із чимось масштабним і величним, наприклад, перше знайомство з океаном, збільшує почуття достатку в часі. Тому чим більше у вашому житті туристичних походів, поїздок та взагалі нового досвіду, тим краще.
Велика організованість може допомогти нам відчути себе заможнішими. Лікар Олена Туроні, психолог-консультант, каже, що складання списку справ — це «по суті, спосіб керувати рівнем стресу та створювати певний порядок у безладній свідомості».
Коли ми відчуваємо, що не контролюємо ситуацію, це викликає у нас тривожність, яка закінчується прокрастинацією. Перелік справ у списку дарує нам полегшення — це ніби «перший крок» вирішення проблеми.
У своїй книзі “Без суєти: Як перестати поспішати і почати жити” автор Карл Оноре описує “повільний рух”, який “виступає за культурний зсув у бік уповільнення темпів життя”. У наступні два десятиліття набагато більше вчених та коучів відстоювали ідею повільнішого підходу до життя, чи то приготування їжі на власній кухні, а не поїдання фаст-фуду, обмеження планів на вихідні та відмова від несуттєвих зобов’язань.
Читайте також: КАЖУТЬ Вчені: ЯК БОРОТИСЯ З ПРОКРАСТИНАЦІЄЮ
Чому б не поділитися неприємними завданнями з людьми, які готові їх вирішити за вас? Більшість із нас потрапляють у пастку, витрачаючи час на заробляння грошей, тому що ми віримо, що гроші зроблять нас щасливішими у довгостроковій перспективі. Наш мозок думає інакше. Дослідження показують, що найщасливішими людьми є ті, хто використовує гроші, щоб виграти час. Ну не любите ви робити прибирання, то чому б не звернутися в клінінгову компанію? А ви ці годину-дві проведете в компанії улюблених друзів або цікавої книги.