Закрити
UA
Мода

Всесвітній день переробки вторинної сировини: як і чим ми можемо допомогти нашій планеті

Поділись:

Переробка вторинної сировини – дуже популярний тренд у розвинених країнах. Напередодні Всесвітнього дня переробки вторинної сировини, який відзначають 18 березня. Пропонуємо вам кілька нескладних порад, як кожен з вас може допомогти зберегти Землю.

posts-to-db-Фото 1

Щороку людство «старанно» скорочує ресурси Землі, витрачаючи їх із наростаючими темпами. У 2000 році Всесвітній день екологічного боргу настав у жовтні, у 2013 році – у серпні, а минулого, 2019-го, ми переступили рубіж у липні. Такі показники свідчать, що людство використовує природу в 1,75 рази швидше, ніж відновлюються екосистеми планети. І неважко здогадатися, що вже в не такому віддаленому майбутньому ресурси просто вичерпаються.

Останнє десятиліття було найжаркішим за всю історію спостережень, і зараз ми живемо за часів надзвичайної кліматичної ситуації безпрецедентних масштабів та незворотних її наслідків. Якщо ми серйозно не візьмемося за суттєві та швидкі зміни, то побачимо зростання глобальних температур, що продовжується, танення льодовикових покривів, пожежі на континентах і швидке зникнення лісів.

Читайте також: Підсумки року 2019: як екологія вплинула на світогляд людей

 

posts-to-db-Фото 2

Менше предметів із пластику

Намагайтеся купувати менше продуктів у пластикових упаковках, не купуйте пакети, адже зараз так багато альтернативних варіантів, уникайте одноразового посуду або подумайте, як можна використовувати такі товари повторно. Те, що використати неможливо – віддавайте на утилізацію.

Не забувайте про те, що поліетиленові пакети розкладаються близько 100 років у ґрунті, а складніші види пластику, наприклад, поліпропілен – до 500 років.

posts-to-db-Фото 3

Ремонт та повторне використання

Подумайте, чи вам потрібна нова річ. Найчастіше її можна полагодити і повторно використовувати. Це стосується одягу, іграшок, аксесуарів та інших предметів.

Одяг із натуральних тканин розкладається за 2-3 роки, а ось синтетичні матеріали – до 40 років.

Читайте також: Де придбати екологічні товари в Україні

posts-to-db-Фото 4

Папір та картон

Плоский картон, газети, журнали, офісний папір та звичайні листи можуть бути перероблені, якщо вони не забруднені продуктами харчування, рідиною чи відходами. Папір не можна переробити, якщо він змішаний з іншими матеріалами. Обов’язково знімайте плівку, пластикові обкладинки чи захисні конверти.

Звичайна макулатура розкладається за 2-3 роки. До речі, категорично забороняється спалювати папір разом із харчовими продуктами, тому що в результаті можуть утворюватися діоксиди.

posts-to-db-Фото 5

Алюмінієві та ПЕТ-банки

Алюміній – досить нешкідливий матеріал, тому що підлягає переробці безліч разів. Перед утилізацією банок для продуктів та напоїв видаляйте паперові або пластикові етикетки.

До речі, деякі компанії вже взяли на себе зобов’язання використовувати алюмінієві банки як пакування, щоб зменшити власний екологічний слід. Необхідно лише 60 днів для того, щоб банк, який викинув у певному місці, з’явився знову на полицях магазинів уже в переробленому вигляді. 

Читайте також: 8 книг, які розкажуть все про екологічний спосіб життя

posts-to-db-Фото 6

На честь Всесвітнього дня переробки Global Recycling Foundation вирішила нагородити людину чи організацію, які надають приклад своїми ініціативами з утилізації. Щоб взяти участь у конкурсі, достатньо до 8 березня заповнити онлайн-форму на сайті.

Вже 18 березня буде визначено 10 переможців з усього світу. Вони отримають звання еко-героя «Recycling Hero» та грошову винагороду у розмірі 1000 доларів на підтримку своїх ініціатив з переробки та охорони навколишнього середовища.