Закрити
UA
Мода

Вигоряння на роботі: як його розпізнати та що робити

Поділись:
Якщо вас не залишає постійне почуття втоми і навіть довгі вихідні під час свят не покращують ситуацію, швидше за все ви стали жертвою професійного вигоряння.

 

Нездатність сконцентруватися, почуття ізольованості та спустошеності, втрата мотивації у всіх сферах життя, негативний настрій та підвищений критицизм, небажання відволікатися на обідню перерву та спілкуватися з колегами, виснаження та постійні затримки після робочого дня, складності з виконанням простих завдань. . Якщо ви помітили у себе схожі симптоми, настав час починати діяти. 

posts-to-db-Фото 1

Дихання

Швидкий темп життя часто не дає нам можливості зупинитися на кілька хвилин і спокійно подихати, адже правильне дихання - Ключ до гарного самопочуття. 

Глибоке дихання – це чудодійний спосіб боротьби зі стресом. Виділивши час на те, щоб пригальмувати і сфокусуватися на диханні, ви гасите реакцію «бий або біжи», що відбувається в мигдалеподібній залозі вашого мозку,

- Каже лайф-коуч Ванесса Беннетт.

Хороший стрес VS поганий стрес

За словами коуча, важливо вміти розрізняти ці два види стресу. Хороший стрес допомагає вирішувати певні завдання та досягати хороших результатів. Його можна порівняти з почуттям, коли ти готуєшся до важливої ​​зустрічі за умов дедлайну. 

Поганий стрес складно прив'язати до виконання конкретного завдання. Його слід уникати, оскільки він може призвести до підвищеної тривожності та депресії.

Читайте також: СТРЕСС, ВІД ЯКОГО ПОВНІЮТЬ І СТРЕСС, ВІД ЯКОГО ВТРАЮТЬ АПЕТИТ. В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

posts-to-db-Фото 2

Фізичні вправи та відпочинок

Беннетт рекомендує не забувати про регулярні фізичні вправи, такі як швидка ходьба і кроссфіт, які «перезавантажують» тіло та розум, борючись зі стресом та підвищуючи рівень серотоніну (гормону щастя) в організмі.

Дійсна зброя при емоційному вигоранні - невелика відпустка. При цьому провести його варто не в дорозі, а вдома, давши можливість повністю розслабитися і відіспатися.

Читайте також: 10 СПОСОБІВ ВІДЧУВАТИ СЕБЕ КРАЩЕ ПІСЛЯ ТЯЖКОГО РОБОЧОГО ДНЯ

Вміння сказати «ні»

Багатьом із нас важко відмовити іншій людині, не відчуваючи при цьому почуття провини. Проте розвивати це вміння необхідно заради власного благополуччя.

Почніть відступати зараз, поки ситуація ще під контролем і ви не потонули в морі завдань, 

- радить Беннетт.

Фото: unsplash.com