Як розпізнати укус павука і що робити: поради лікарів

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради, як розпізнати укус павука і що робити. А також нагадало, які павуки можуть бути небезпечними.

Як розпізнати укус павука і що робити: поради лікарів-Фото 1

У МОЗ спростували чутки про нашестя отруйних павуків в Україні, як раніше спростували міф про епідемію гарячки Денге. З початку року 13 українців звернулись до медиків після укусу павуків. Усі постраждалі отримали необхідну медичну допомогу, лікування в стаціонарі пройшли шестеро. Минулого року зі скаргами на укуси павуків було зареєстровано 31 звернення. Тоді 16 людей пройшли лікування у стаціонарі. У 2022-му — 42 звернення, 25 з них лікувались у стаціонарі. Міністерство опублікувало поради, як розпізнати укус павука і що робити. А також нагадало, які павуки можуть бути небезпечними.

Як розпізнати укус павука

Про укус павука можуть свідчити:

  • одна або дві точки на шкірі,
  • біль,
  • набряк,
  • нудота,
  • симптоми отруєння.

Що робити, якщо вкусив павук

  • не панікувати
  • пити багато води
  • промити місце укусу чистою водою з мильним розчином
  • випити антигістамінний та протизапальний препарати
  • звернутися до лікаря

У разі укусу важливо звернутися до найближчого медзакладу. Лікар огляне місце укусу та надасть рекомендації щодо подальшого нагляду чи лікування, враховуючи стан здоров’я постраждалого. У випадку алергічної реакції на укус та погіршення самопочуття пацієнта можуть направити на лікування до стаціонару для подальшого симптоматичного лікування. 

У разі укусу павука-каракурта важливо якомога швидше звернутися до центрів екстреної медичної допомоги чи найближчого медзакладу. Отрута каракурта впливає на дихання і роботу серця. А також може викликати набряк Квінке.

Які павуки можуть бути небезпечними

КАРАКУРТ

Як розпізнати укус павука і що робити

Каракурт — один із найотруйніших павуків. Це єдиний вид в Україні, який може нашкодити здоров’ю. Чорні павуки з круглим тілом, розміри яких можуть досягати двох см. Самці мають характерний малюнок з червоних плям, оточених білим. Цей вид мешкає на узбережжях, у низинах, біля бур’янів і трави, на городі (якщо після поливу утворилося вологе середовище). Укус каракурта болісний. Зазвичай людина відчуває дію отрути за 15-30 хвилин, протягом першої години біль віддає в кінцівки або живіт. Може з’явитися пітливість, нудота, підвищена температура, утруднене дихання, біль у м’язах, головний біль, судоми.

ТАРАНТУЛ

Як розпізнати укус павука і що робити: поради лікарів-Фото 3

Тарантул — найбільший павук в українській фауні. Вони можуть зустрітися людині у полі, на городі, пасовищі, узбіччі дороги. Тарантули риють в землі нірки, іноді до метра в глибину, які вистилають павутиною. Як й інші павуки, тарантули не нападають першими. Укус тарантула можна порівняти з укусом бджоли. Він не є смертельно небезпечним для людини, але може загрожувати алергічною реакцією.

ЖОВТОСУМНИЙ ПАВУК 

Як розпізнати укус павука і що робити: поради лікарів-Фото 4

Жовтосумний павук не плете сіток і живе у траві. Тіло павука жовте, а хеліцери чорні. Кожного літа медики стикаються з двома-трьома випадками укусів цього павука. Отрута цього павука не вважається небезпечною для людини, але може викликати алергічну реакцію.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Jan Canty / Unsplash, Wikimedia Commons, Wikimedia Commons / liesvanrompaey, Wikimedia Commons / Galina Gouz

Читайте також: ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД КЛІЩІВ І ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ЗНАЙШЛИ КЛІЩА НА ТІЛІ: ПОРАДИ ЛІКАРІВ

Статьи по теме