UA
RU

Як вийти з панічної атаки: проста вправа від психолога

Редагувати переклад

Війна травмувала мільйони українців. Якщо не фізично, то ментально. Психологи проєкту «Незламна мама», які займаються реабілітацією жінок, постраждалих від війни, все частіше діагностують в учасниць програми ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Один із його проявів – панічні атаки. Звісно, з обома цими проблемами треба йти за допомогою до спеціалістів і лікуватися. Але повернути себе в реальність під час панічної атаки можна самотужки. Про одну з таких технік розповідає психолог-методист програми «Незламна мама» спільної зміни «Фонду Маша» та Гуманітарного проєкту Saving Lives Ольга Коптєва.

Як вийти з панічної атаки: проста вправа від психолога-Фото 1

Техніка «Тут і зараз» 

Також цю техніку називають 5-4-3-2-1. І ось чому. Спочатку знайдіть очами навколо себе п’ять предметів одного й того самого кольору, наприклад, зеленого чи синього. Потім доторкніться до чотирьох різних поверхонь. Потім зосередьтеся і почуйте три різних звуки. Потім відчуйте два різні запахи – понюхайте волосся, руку чи предмети, які знаходяться поруч. І потім відчуйте смак. Зосередження на цих простих задачах переключить ваш мозок зі страху на пошук. І панічна атака відійде.

«Хочу наголосити, що всі техніки стабілізації себе – це інструменти, а не панацея від хвороби. Вони можуть зняти симптом, але не вирішать проблему. Тому ми закликаємо не нехтувати психологічною допомогою«, – говорить Ольга Коптєва. 

Про програму:

Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена спеціалістами з психології та посттравматичних синдромів для жінок та дітей, що постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи, а потім – онлайн-підтримка протягом трьох місяців. Зміна, на якій реабілітацію проходила наша героїня, була організована «Фондом Маша» разом із Гуманітарним проектом Saving Lives. Підтримати проєкт можна тут.

Читайте також: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ ЛЕГШЕ ПЕРЕНЕСТИ ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА: ПОРАДИ ПСИХОЛОГА 

Статьи по теме