Міністерство внутрішніх справ України опублікувало поради батькам, як захистити дитину в інтернеті під час онлайн-навчання.
Перед початком нового навчального року кіберполіція нагадала основні правила кібергігієни. А також пояснила батькам, як захистити дітей під час онлайн-навчання в інтернеті.
Як захистити дитину в інтернеті:
- Встановіть відповідні налаштування для захисту гаджета, яким користується дитина. Переконайтеся, що дитина зможе самостійно під’єднатися до мережі та відкрити необхідні вебресурси. Також переконайтеся, що у неї немає доступу до потенційно небезпечних ресурсів. Встановіть антивірусне програмне забезпечення та налаштуйте його регулярне оновлення.
- Створіть акаунт для навчання на певній платформі разом з дитиною. Не варто використовувати для цього вже створені облікові записи дорослих. Обов’язково налаштуйте двофакторну автентифікацію.
- Навчіть дитину використовувати надійні паролі. Вони мають бути складними і різними для кожного ресурсу. Паролі не можна нікому повідомляти.
- Під час навчання треба використовувати тільки визначені вчителями програми, месенджери та вебсайти з навчальним матеріалом. Для зручності створіть відповідні закладки у браузері.
- Розкажіть дитині про небезпеку зараження гаджета комп’ютерним вірусом. Це може трапитися у випадку встановлення невідомих програм. А також при відкритті підозрілих посилань, вкладень до листів та файлів, навіть якщо вони надіслані з акаунтів знайомих людей. За необхідності перевірте, які сайти відвідувала та яке програмне забезпечення інсталювала дитина на своєму комп’ютері або смартфоні.
- Навчіть дитину тримати особисті дані в секреті. Не можна розповсюджувати в інтернеті особисту інформацію, приватні фотографії, номер телефону, адресу проживання, реквізити банківських карток, зображення документів. Це створює ризик постраждати від дій зловмисників. Видалити дані, які потрапили в інтернет, дуже важко або майже неможливо.
- Поясніть дитині, що до нових знайомств в інтернеті варто ставитися обережно та скептично. Зловмисники можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру.
- Навчіть дитину спілкуватися онлайн культурно і етично, не проявляти агресію і булінг.
- Побудуйте з дитиною довірливі відносини, щоб у будь-якому випадку вона зверталася за допомогою до вас або вчителів.
- Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Що треба робити при відсутності інтернету, завантаженні файлу з вірусом, отриманні повідомлення від незнайомця тощо.
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Maya Maceka / Unsplash
Читайте також: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ДЛЯ ПІДЛІТКІВ: КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ