UA
RU

Як запобігти сонячним опікам: поради лікарів

Міністерство охорони здоров’я опублікувало поради лікарів: як захистити шкіру від негативного впливу сонячних променів і запобігти сонячним опікам. 

Як запобігти сонячним опікам: поради лікарів-Фото 1

Сонячні опіки — одна з найбільших небезпек, що виникають влітку. Сонячні промені негативно впливають на шкіру. Вони провокують передчасне старіння та підвищують ризик раку шкіри. При сонячних опіках шкіра стає гарячою на дотик, червоніє, набрякає. На ній з’являються больові відчуття. У тяжких випадках можуть виникати невеликі пухирі, наповнені рідиною. Лікарі радять захищатися від сонця не тільки на пляжі, але й у місті. 

Як запобігти сонячним опікам

  1. Завжди використовуйте сонцезахисний крем. Косметичний продукт має бути з широким спектром захисту — UVA та UVB. А також з SPF не менше 30. Влітку наносити крем треба за 15-30 хвилин перед виходом на вулицю, навіть у місті. Оновлювати сонцезахисний крем радять кожні дві години.
  2. Уникайте перебування на сонці у пікові години — між 10:00 та 16:00. Саме в цей час сонце найактивніше. 
  3. Обирайте правильний одяг. Він має бути легким, світлим, із натуральних тканин та закривати тіло. Також одягайте головний убір та сонцезахисні окуляри із захистом від ультрафіолетових променів.
  4. Якщо треба вийти на вулицю, намагайтеся перебувати у затінку — під деревами, парасолями тощо.
  5. Оглядайте шкіру. У МОЗ радять звертати увагу на будь-які зміни. Будь-які нові плями на шкірі або зміна родимок — привід звернутися до лікаря для проведення діагностики. 
  6. Захищайтеся від сонця навіть у похмурі дні. Якщо сонце ховається за хмарами, ультрафіолетове випромінювання все одно проникає через них і може завдавати шкоди шкірі.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Rajiv Bajaj / Unsplash

Читайте також: ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ ОПІКАХ: ПОРАДИ ЛІКАРІВ

Статьи по теме