UA
RU

В Україні з’явиться система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини єПам’ятка

Редагувати переклад

В Україні з’явиться система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» — єПам’ятка.

єПам’ятка: система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини

В Україні запрацює система обліку нерухомих об’єктів культурної спадщини «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» — єПам’ятка. Реєстр містить перелік об’єктів, які перебувають під охороною держави. Наразі тут — 105 532 об’єктів культурної спадщини у галузі архітектури, археології, історії, монументального мистецтва, науки і техніки, ландшафту та садово-паркового мистецтва. 

Запровадження єПам’ятки дозволить сформувати єдиний масив даних про всі об’єкти культурної спадщини України. Включно з тими, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Також єПам’ятка перешкоджатиме хаотичній забудові в історичних ареалах міст. І оптимізуватиме процеси охорони пам’яток на всіх рівнях державного управління. Впорядкує їх і зробить прозорими. 

Система єПам’ятка взаємодіятиме з Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва. Зокрема, через цю систему забудовники зможуть отримати погодження та дозволи на роботи в історичних містах та на пам’ятках в онлайн-режимі. Це знизить корупційні ризики у галузі будівництва.

Розробка інформаційної системи «Державний реєстр нерухомих пам’яток України» перебуває на фінальній стадії реалізації. Очікується, що вона запрацює з 1 січня. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Nick Grapsy / Wikimedia Commons

Читайте також: БУДІВЛІ «КВІТИ УКРАЇНИ» ПОВЕРНУЛИ СТАТУС ПАМ’ЯТКИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

Статьи по теме