Завдання – вижити

«Чому це сталося саме зі мною?»,– запитує себе матуся передчасно народженого малюка. Але відповідь не має значення, адже розпочинається боротьба за найдорожче життя у світі.
За статистикою, в 2019 р.15 410 немовлят в Україні з’явилося на світ передчасно. 501 дитя померло, більшість з них – у перші кілька діб життя. У Києві кожна 14-та дитина народжується раніше терміну. Передчасно народжені малюки дуже вразливі – вони не можуть навіть самостійно дихати й довгий час змушені перебувати у реанімації, витримуючи болючі процедури й аналізи.

Рятівні обійми

 
Одним із способів виходжування таких малюків є метод «Кенгуру»: немовля кладуть на груди мами чи тата, фіксують і накривають пелюшкою. Перебуваючи по кілька годин у такій позі, дитина заспокоюється, краще набирає вагу та розвивається. Стабілізація стану малюка відбувається на 30-70% швидше.
 
«… Діанка з’явилася на 28 тижні. Я не знала, що діти можуть народитися вагою в 1 кг. Тож її поява супроводжувалася шоком, страхом, почуттям провини… Материнство почалося не так, як я уявляла. Замість теплих обіймів – кувез і реанімаційна зала», – розповідає голова ГО «Ранні пташки» Олександра Балясна, для якої передчасні пологи стали поштовхом до подальшої справи її життя.
Читай также: Редактор Marie Claire Анна Вакуленко: о личном бренде, безукоризненности и новом IQOS «Вишня со льдом»
«Метод «Кенгуру» – це природно, безпечно й дуже важливо для розвитку передчасно народженого малюка. Ми підтримуємо, впроваджуємо й поширюємо метод «Кенгуру» в Україні, щоб кожне немовля мало право на рятівні обійми», – говорить Олександра.
 

Бізнес долучається до допомоги

 
4 роки тому для допомоги родинам і малюкам компанія Kimberly-Clark, зокрема бренд Huggies, створила проєкт «Народжені для обіймів» із впровадження методу «Кенгуру» в перинатальних центрах України. Місія Huggies – турбота про малюка з першого дня. До Всесвітнього дня передчасно народжених дітей Kimberly-Clark разом із ГО «Ранні Пташки» ініціювали благодійну акцію.«Зібрали 1 млн грн, на які плануємо закупити 147 крісел для «кенгурування» й 250 бандажів для фіксації дитини в обіймах. Їх отримають лікарні й перинатальні центри у 17 містах України», – розповідає директорка «Ранніх пташок» Олена Бондар.

Допомогти може кожен

 
Жодна родина не готова до викликів, що приходять із передчасними пологами. Тож потрібно підтримувати поширення інформації про метод «Кенгуру» і можливості виходжування малят. І, звичайно, брати участь у благодійних ініціативах зі збору коштів для перинатальних центрів.
 
«За даними ВООЗ, 75% перинатальних втрат серед передчасно народжених дітей можна уникнути без медикаментозно, зокрема з використанням методу «Кенгуру». Вже 4роки ми активно допомагаємо перинатальним центрам, адже віримо, що має жити кожен передчасно народжений малюк», – говорить директор із маркетингу Кімберлі-Кларк Україна Анастасія Горішнякова.
 
Від самого народження й до старості кожна людина потребує тепла. Пригортаючи когось до серця, ми даруємо відчуття любові й безпеки. Обіймаймо ніжно наших близьких, даруймо турботу малюкам. Бо ми всі народжені для обіймів.
Понравилась статья? Оцените:
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...
Статьи по теме
Читайте также