UA
RU

Зірки проти breastfeeding shaming

Редагувати переклад
З 1 по 7 серпня в усьому світі відзначають «Тиждень підтримки грудного вигодовування» за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Жизель Бюндхен

Фото: instagram/gisele

Згідно з ВООЗ годувати дитину груддю потрібно з першої години від народження та дотримуватися цього процесу щонайменше протягом півроку. Окрім того, грудне молоко допомагає дітям укріпити імунну систему, сприяє розвитку когнітивних навичок у дитини та зменшує ризик захворювання інфекціями та діабетом.

Для новоспечених мам грудне годування також має свої плюси, як от:

-зниження ризику захворюванням раку грудей;

-зменшення пост родової депресії;

-годування груддю допомагає швидше повернутися до форми та ваги тіла до вагітності;

-доведено, що діти, яких годують груддю, краще сплять, завдяки чому батьки мають більше часу на себе.

Проте тема грудного вигодовування в публічних місцях і досі викликає чимало дискусій, які постійно апелюють до питання, нормально це чи ні? Через що, жінки, які коли-небудь зіштовхувалися з засудженням та несхваленням через годування груддю переривають цей процес аби більше не переживати подібних емоцій.

Багатьох новоспечених мам у виборі між грудним вигодовуванням та дитячими сумішами віддають перевагу сумішам через страх осуду та дискомфорту годування на людях.

Цим матеріалом ми хочемо підтримати жінок, які годують груддю та розказати історії тих, відомих людей, які виступають проти «breastfeeding shaming».

Емілі Ратаковські

Фото: instagram/emrata

У 2014 році акторка Кікі Валентайн в одному з інтерв’ю поділилася історією про те, як вперше була вимушена годувати сина груддю в публічному місці та зіштовхнулася з нерозумінням серед людей. Тоді суспільство поділилося на 2 табори — одні називали це катастрофою, інші стали на захист жінки.

Акторка вирішила не сидіти мовчки та вже за декілька тижнів взяла участь у публічному мітингу на підтримку жінок, що годують груддю. Тоді акторка опублікувала фото з 9-місячним сином, якого вона годувала сидячи на вулиці на сходах і несподівано для себе стала справжньою амбасадоркою руху.

У 2018 австралійська політкиня Ларисса Вотерс стала першою жінкою, яка годувала дитину грудьми в національному сенаті. Її історія потрапила в усі заголовки газет і знову розпалили дискусію стосовно грудного вигодовування в громадських місцях.

Коли жінку запитали, чому вона вирішила це зробити, Ларисса Вотерс відповіла просто: «У мене є дві робота — я мати і я діячка парламенту. На щастя, у 2018 році ми можемо поєднувати ці 2 професії».

Чимало прихильниць грудного вигодовування є і серед світових зірок.

Наприклад, відома супермодель Доуцен Круз ніколи не соромилася годувати дітей на людях та завжди ділилася цим у соцмережах. Кожна її публікація наче промовляла до аудиторії: «Я промотую грудне годування».

Пінк

Фото: instagram/hartluck

За право годувати груддю завжди виступали такі зірки, як Емілі Ратаковські, Кейт Гадсон, Аліса Мілано, Жизель Бюндхен, Пінк, Міранда Керр та інші.

Міла Куніс, яка також підтримує жінок, які годують груддю, і сама не раз зіштовхувалася з засудженням: «Люди дивилися на мере з сором, а наша реакція була завжди такою: «Боже, та розслабтеся, це ж не статевий акт».

Октябрина Лісовська — засновниця проєктів «Коло Турботи» — психологічна допомога дітям та батькам — та модулей для годування дітей в громадських місцях Babyss наголошує, що навіть ті мами, які активно підтримують грудне вигодовування починають переходити на дитячі суміші на людях. На жаль, на них впливають такі фактори, як відсутність комфортного місця для вигодовування, осуд оточуючих. І у цьому є велика проблема та навіть дискримінація жінок, які народили.

Попри все в Україні помітна позитивна тенденція. Так, вже є перші модулі для годування груддю, все більше питання піднімається в публічних обговореннях, в тому числі за участі міських та державних органів з пропозиціями щодо того, як забезпечити жінок комфортними умовами під час годування.

Читайте також: В УКРАЇНІ ЗАПУСТИЛИ ПЛАТФОРМУ З ПОШУКУ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ ТА ДЕПОРТОВАНИХ ДІТЕЙ

Статьи по теме