31 жовтня — Міжнародний день Чорного моря
31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря. С початку повномасштабного вторгнення росія нищить унікальну морську екосистему.
Сьогодні в світі відзначають Міжнародний день Чорного моря. В цей день Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України нагадало про екологічні злочини, які чинить російська федерація:
«Вже другий рік поспіль ми спільно з нашими сусідам — країнами Причорноморського регіону — відзначаємо його в умовах повномасштабної війни та абсолютної зневаги росії до принципів Бухарестської конвенції. рф продовжує нищити унікальні морські екосистеми. Запуски ракет, активність підводних човнів, вибухи, мінування, загибель та поранення дельфінів. Усе це насамперед отруює життя морських мешканців. Теракт рф на греблі Каховської ГЕС мав критичні наслідки для морських екосистем. Серед яких, зокрема, зниження солоності води та перебудова складу фітопланктону і зоопланктону через збільшення прісноводних видів».
Як зазначили у Міністерстві, через війну, розв’язану росією, Україна не може повноцінно впроваджувати європейські підходи до охорони морського середовища. Повноцінні дослідження екологічного стану морського середовища можна буде провести лише після закінчення бойових дій. Тоді ж з’явиться можливість відкоригувати заходи Морської природоохоронної стратегії України. І згодом відновити те, що знищили росіяни.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
В Міжнародний день Чорного моря Володимир Зеленський закликав світ об’єднатися:
«31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря. Чорне море має стратегічне значення не лише для сусідніх країн, але й для всієї Європи, Близького Сходу та глобальної продовольчої безпеки. Росія перетворила його на зону бойових дій, агресії та загроз свободі судноплавства. Ми маємо обʼєднати зусилля, щоб повернути Чорному морю його роль простору миру, торгівлі та розвитку».
Автор: Яна Панюшкіна
Фото: Max Kukurudziak / Unsplash
Читайте також: СПАЛЕНІ ЛІСИ, ЗНИЩЕНІ РЕСУРСИ І ЗАБРУДНЕННЯ. РОСІЯ ЗАВДАЛА ЗБИТКІВ УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОЛОГІЇ НА ДВА ТРИЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ