UA
RU

Безпека і природа: WWF-Україна розповідає про принципи взаємодії людини і довкілля під час війни

Редагувати переклад

Українці звикли жити поруч з природою й користуватися її послугами, для нас це — непомітна, цілком безпечна буденність.

Та війна, що змінила усі аспекти нашого життя, змінила також звичні нам способи взаємодії з довкіллям у місті, селі, дикій природі під час відпочинку, роботи, мандрівки або простої зупинки авто біля мальовничого узбіччя.

Безпека і природа: WWF-Україна розповідає про принципи взаємодії людини і довкілля під час війни-Фото 1

  • За інформацією Організації Об’єднаних Націй, сьогодні Україна є — найбільш замінованою країною у світі. Очищення від вибухонебезпечних матеріалів потребує близько третини площі України.
  • За даними Міндовкілля, за пів року війни в Україні постраждало майже 3 млн га лісів (третина лісового фонду), а збитки становлять до 183 млрд грн.
  • Від початку війни у кожній області Україні встановлено ряд обмежень та правил відвідування природних територій.
  • За оцінками експертів, від 20 до 30% території України зазнали впливу війни – це забруднення вибуховими снарядами, лісові пожежі внаслідок обстрілів, забруднення повітря, ґрунтів та ґрунтових вод.

Природні території, які раніше були доступними нам без обмежень і застережень — сьогодні зазнають руйнувань і стали забороненими. Та попри все, продовжують забезпечувати нас критично важливими екосистемними послугами, а також допомагають відновити фізичне та емоційне здоров’я. Так само як ми потребуємо допомоги від природи, природа потребує підтримки від нас.

Читайте також: Як дії росії швидше наближають світ до кліматичної катастрофи

З 20 вересня WWF-Україна розпочинає інформаційну кампанію про природу і безпеку в умовах війни. Протягом місяця у каналах WWF-Україна з’являтимуться відео та інформаційні матеріали, підготовлені нашими експертами — екологами, біологами та зоологами, які розкажуть українцям про: 

    • Безпеку на природі під час війни — вплив війни на довкілля України, види забруднення, уражені боєприпасами території, вплив на біорізноманіття, способи виявляти та уникати небезпеку, перебуваючи на природі.
    • Як природа підтримує нас під час війни — як відвідувати природні території, альтернативні способи взаємодії, дослідження та відпочинку на природі, як потурбуватися про себе і природу.

Збереження власного життя та турбота про наше понівечене війною довкілля – це теж боротьба проти ворога!

Стежте за діяльністю WWF-Україна:

Сайт https://wwf.ua (WWF Ukraine)

Facebook facebook.com/wwfukraine (WWF-Україна)

Instagram instagram.com/wwf_ukraine (WWF_Ukraine)

Telegram https://t.me/wwfukraine (@wwfukraine)

 Про WWF-Україна

Все світній фонд природи WWF — одна з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі, що нараховує понад 5 мільйонів прихильників і має представництва у понад 100 країнах світу. Наша місія — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біорізноманіття планети, раціонального використання природних ресурсів, зменшення забруднення та нераціонального споживання.

Понад 20 років WWF реалізує проєкти в Україні. З 2019-го ми діємо як національне представництво WWF, яке об’єднує представників громадськості та науковців. Наша діяльність стосується, у першу чергу, таких тем, як ліси, прісна вода, рідкісні види та клімат.

 

Статьи по теме