Вже почався другий місяць осені, а громадська організація “Україна без сміття” зробила підсумки вересня і поділилася з нами.
Поки вся увага прикута до воєнної ситуації, “УБС” не переставала своєї діяльності, постійно інформуючи нас, що коїться в екологічному просторі. Нижче головні події, котрі запам’ятався вересень.
УБС створили цю ініціативу, щоб військові частини та волонтерські штаби Києва могли отримати послугу «УБС-Кур’єр» та віддавати свої відходи на переробку та безпечну утилізацію за кошти доброчинців. Будь-хто може «підвісити» пакет, варто лише оплатити послугу в телеграм-боті, а вивіз, досортування та відправку відходів на переробку або утилізацію вони беруть на себе. В боті потрібно обрати «Чат з людиною», написати, що хочете “підвісити пакет” і вказати кількість. Після цього менеджерка надішле посилання для оплати.
«Підвісити» 1 великий пакет на 120 л коштує 280 грн. Якщо ви представляєте військову частину або волонтерський штаб і хочете скористатися підвішеними пакетами — пишіть УБС в директ. Організація вірить, що «Підвісь пакет!» стане популярним донатом для українців, які регулярно підтримують ЗСУ і важливі соціальні проєкти. Організація вже має 36 підвішених пакетів, оплачених благодійниками. Про вивози з ВЧ та штабів будуть звітувати у своїх сторіс.
Тепер на станції УБС стоїть особлива поличка з цікавими предметами, які ви можете придбати за донат у фонд “Повернись живим”. Від термосів і листівок до підставок під ноутбук та електробритви. Також, попередньо узгодивши з організаціїю кожну річ, ви можете принести на поличку щось дійсно корисне для інших. Але зверніть увагу: ваші предмети мають бути в гарному стані та якісними — такими, які точно комусь сподобаються.
Цього разу — для маленьких українців в Нідерландах. Їхня локальна бібліотека погодилася надати окрему полицю саме під українські книжки. Якщо ви маєте хороші україномовні книжки в гарному стані — приносьте їх на станцію сортування або надсилайте поштою (за реквізитами звертайтеся в директ). Ваша подарована книжка може дуже підтримати й ощасливити когось із діток — перевірено!
Волонтерська організація “Б50”, яка виготовляє окопні свічки для наших військових, звернулися до УБС із запитом про віск та парафін. Тепер ваш пакет на спалення стане ще трошки меньшим і на станції ви вже знайдете новий контейнер. Туди ви можете класти будь-який віск та парафін у будь-якому вигляді (стружка, свічки). Головне, щоб на ньому не було залишків бруду, скла, металу, пластику та іншого.
Ми продовжуємо забезпечувати жерстяними бляшанками волонтерів, які виготовляють окопні свічки для наших військових. Закликаємо вас розповідати про цю ініціативу іншим і приносити на станцію баночки, адже потреба в них дуже велика. Вже починається холодна пора, попит на окопні свічки зростає і до нас звертається все більше й більше волонтерів. Хочемо допомогти всім і забезпечити їх сировиною. Нещодавно відвантажили 11, 23 кг бляшанок для Наталії Маслюк і вона вже зробила ось таку чудову партію окопних свічечок.
Читайте також: Безпека і природа: WWF-Україна розповідає про принципи взаємодії людини і довкілля під час війни
Користувачі давно просили змінити графік, щоб можна було комфортно сортувати та не відпрошуватися з роботи. І тепер графік став більш гнучким та зручним. Більш детально про це на сторінках в соціальних мережах організації.
Першою країною, систему сортування якої вони проаналізували, стала Японія. Виявилося, що культура та правила сортування в цій країні дуже нагадують цілі, які ставить перед собою УБС та правила сортування на станції. Прочитати детальну статтю та подивитися відео про японську систему поводження з відходами ви можете на сайті.
Знайомтеся, Олександра та Зінаїда. Дівчата успішно пройшли стажування і тепер залюбки консультуватимуть вас на станції й допоможуть розібратися у видах сировини та маркуаннях пластиків.
На станції, ви можете роздивитися і придбати колажі, які зробила консультантка Олександра з вторсировини. 50% коштів від продажу вона відправлятиме на підтримку зоозахисної організації “Кожна тварина”.
Заснована на реальних подіях екранізація аварії, що сталася після землетрусу на східному узбережжі острова Хонсю на АЕС Фукусіма-1. Це історія про її ліквідаторів, а також керівництво станції та простих співробітників, яким належить приймати серйозні рішення та рятувати ситуацію ціною власного життя, щоб не допустити екологічну катастрофу.
Наразі все. Пам’ятайте, якщо ми сортуємо в такі тяжки часи — нас точно не переможе ніяке сміття