Закрити
Марина Круглова
Сталість

«Obriy Family Club — це місце сили»: архітекторка Марина Круглова про котеджне містечко у передмісті Києва та його особливість

Як створити простір, що наповнює енергією та гармонією? Чому дедалі більше людей вибирають заміське життя? Дізнаймося в нашому інтерв’ю.

Поділись:

Власне житло — це більше, ніж тільки-но стіни й дах. Це простір, що наповнює, надихає та дає сили на нові звершення. І саме тому місце, в якому ми живемо, — визначальне.

У цьому переконані засновник групи компаній Ecobud Building group Павло Сомов і архітекторка та засновниця проєктного бюро Ecobud Project Марина Круглова. Разом вони — щаслива родина, батьки трьох синів та ідейні натхненники Obriy Family Club — котеджного містечка у передмісті Києва.

Марина Круглова та Павло Сомов з дітьми

Марина Круглова та Павло Сомов з дітьми

Це сучасний простір для життя, що включає 60 резиденцій, об’єднаних єдиним архітектурним стилем, зокрема єдиним набором фасадних матеріалів, обов’язковою присутністю зелених покрівель, імплементацією сучасних інженерних рішень та має розвинену багатофункціональну інфраструктуру.

Ми розпитали пані Марину про ідею і філософію проєкту, унікальні архітектурні та екологічні рішення, які лежать в його основі, та про переваги життя за містом.

Пані Марино, розкажіть, будь ласка, що стало головним натхненням для створення Obriy Family Club? Як виникла ідея цього проєкту?

 

Історія Obriy Family Club почалася з того, що наша з чоловіком мрія — жити з родиною у власному будинку за містом — перетворилась у план пошуку такого місця. Результатом пошуку став Обухівський напрямок, адже з погляду логістики — це ідеальне місце, де можна поєднати життя за містом з активним бізнесом. Одного разу, інспектуючи чергову локацію, авто Павла застрягло у ґрунті. Це дало можливість повноцінно відчути всю неперевершеність цієї місцини і як результат наш будинок збудований саме тут.

На той момент ще не було думок про будівництво котеджного містечка, але ось таким дивовижним чином це місце привернуло на себе нашу увагу. Ділянка нам настільки сподобалася перш за все своєю неймовірною енергетикою, що ми, маючи власну будівельну компанію, почали розглядати можливість втілення в життя цього амбітного проєкту.

Також ми одразу розуміли, що не хочемо жити окремо, а хочемо жити посеред людей, які матимуть схожі цінності та будуть нашими однодумцями. Тож почали працювати над планом містечка.

Ключовим моментом у старті Obriy Family Club стала моя поїздка в Штати та зустріч з Джоном Ліпманом, головним архітектором США у стилі Васту. Він, переглянувши генеральний план нашого містечка, сказав, що все сплановано ідеально й сама природа нам в цьому допомогла.

Тут варто пояснити. Я свого часу навчалася Васту-архітектурі, тому в плануванні простору містечка одразу закладала важливі базові елементи, аби наше містечко наповнювалося енергією. Йдеться про головний заїзд, направлення доріг і розміщення ділянок. Васту — це традиційна індійська система архітектурного планування та дизайну, яка допомагає створити гармонію між простором і людиною. Для цього використовуються конкретні матеріали, текстури та кольори. А її основою є планети та світила.

Наприклад, за Васту двері в будинок мають дивитися на схід. Адже сонце, яке сходить, — це найперша енергія, яка наповнює людей і простір. Авжеж, якщо нашим резидентам відгукуються такі принципи, ми додатково запрошуємо фахівців для співпраці та особистих розрахунків.

До речі, особливу енергетику цієї локації відчувають навіть ті резиденти Obriy Family Club, які не є прибічниками духовних вчень. Це місце дійсно особливе.

Obriy Family Club,

Одна з резиденцій у котеджному містечку Obriy Family Club

Які принципи закладені в основу планування котеджного містечка? Як ви забезпечуєте баланс між комфортом і природною гармонією?

 

Ми створюємо в OBRIY простір, в якому мріяли жити самі, і навколо нас збирається ком’юніті близьких за цінностями людей. Від самого початку дуже важливим у плануванні містечка було зберегти відчуття широчіні, тому на кожну ділянку у містечку виділено 15-20 соток землі, просторі прибудинкові зони та зони загального користування.

Ми розуміли, що наш резидент точно знає, чого хоче, та вже має в уяві свій ідеальний будинок. Коли ти готовий ментально до індивідуального планування, будинок, побудований для когось іншого, тебе не приваблює, навіть якщо туди ти можеш заїхати завтра. А якщо ти мрієш про свій особливий дім, де ти будеш брати участь у плануванні та безпосередню спостерігати, як він зростає, то дійсно отримаєш будинок своєї мрії.

Тому в OBRIY кожен будинок створений за індивідуальним проєктом таким чином, щоб було вільно й просторо, щоб будівлі не дивилися один на одного.

 

От, наприклад, через те, що ми знаходимося на схилі, ми робимо підпірні стіни, між якими ділянка вирівнюється. Це достатньо дороге рішення, але шляхом цього ми ніби й живемо на природі в усамітненні. Так, у нас є сусіди, проте ми їх не бачимо.

Тут доречно зауважити, що, наприклад, не на всіх ділянках ми можемо побудувати двоповерхові будівлі, бо вони можуть перекрити панорамний вид навколо. Тому ще на етапі вибору місця ми з резидентами обговорюємо, які саме будинки можливо на ній побудувати, і лише потім готуємо проєкт.

Хтось бажає мати велику гардеробну, інші — велику терасу, а дехто — дві окремі майстер-спальні. У нашому містечку можна врахувати всі побажання. Не перебудовувати, не ламати, а одразу спроєктувати так, як жадається.

будинок у котеджному містечку Obriy Family Club поблизу Києва

В Obriy Family Club резиденції будуються за індивідуальними проєктами

Крім того, мені захотілось вписати нашу архітектуру у розкішну природу навколо. Для цього потрібні зелені покрівлі. Зрозуміла це, коли літак, в якому я знаходилася, йшов на посадку в аеропорту «Київ». Побачила нашу локацію з висоти й зрозуміла, що вона має бути зеленою. Вся.

Я дослідила зелені покрівлі: крім естетики та екологічності вони мають ще суто практичне значення — дах не нагрівається на сонці й це зменшує температуру в приміщенні. Так з’явилася ідея зелених покрівель. Окрім того, що це красиво, це ще й екологічно.

Вже мрію про посадку літака в Києві. І вигляд зелених покрівель з ілюмінатора.

Також у нас є будинки, що були спроєктовані навколо сосен, які вже росли на тих ділянках. Це для нас принципово важливо — максимально залишити кожне дерево там, де воно є. До слова, під ті сосни приходила косуля, навіть коли вже почалося будівництво. Тому ми вирішили, що це її місце, і його чіпати жодним чином не можна.

Водночас якщо в екстер’єрі діють правила містечка і ми їх адаптуємо під кожного, то в інтер’єрі все залежить від уподобань власників: комусь подобаються сучасні рішення, хтось надає перевагу класиці. Так, в інтер’єри мешканці резиденцій несуть вже щось власне — особисте бачення.

Марина Круглова

Марина Круглова

Які матеріали використовуються у будівництві? Як вони впливають на довговічність і екологічність будинків?

 

Для мене принципово важливо створити продукт, який буде з часом ставати лише кращим. Тому ми використовуємо наступні фасадні матеріали: турецький мармуризований, український піщаник та австрійські HPL панелі. От візьмемо, наприклад, Італію. Чому її старі будівлі дуже красиві? Бо це травертин, це камінь, вічний матеріал.

Або ж піщаник. Кожен камінь унікальний за формою, кольором і текстурою, а процес його укладання — це справжнє мистецтво, де кожен елемент ретельно підбирається, щоб підкреслити природну гармонію.

будинок у котеджному містечку Obriy Family Club,

Одна з резиденцій у котеджному містечку Obriy Family Club

Для зовнішніх та внутрішніх стін, а також міжкімнатних перегородок ми використовуємо керамоблок. Це матеріал, що виготовляється з глини та мінералів шляхом випалювання при високих температурах. Керамоблоки мають високу міцність, гарну звукоізоляцію, вогнестійкість, гарні теплоізоляційні властивості. І це — екологічно чистий матеріал, оскільки він виготовляється з природних компонентів.

Як організована інфраструктура містечка? Чи плануються школи, дитячі садки, спортивні чи рекреаційні зони тощо? І загалом, які особливі умови та можливості передбачені для мешканців?

 

Коли ми створювали котеджне містечко, ми думали не лише про комфортні будинки, а й про те, як люди тут житимуть, відпочиватимуть, взаємодіятимуть. Саме тому розвинена інфраструктура — це не просто бонус, це необхідність. Так у кожної нашої резиденції є власний вихід у ліс. Загалом, це 15 га красивої, доглянутої паркової зони з прогулянковими доріжками та кришталевим повітрям, поряд з містечком є озеро.

У Obriy Family Club у кожної резиденції є власний вихід у ліс

У Obriy Family Club у кожної резиденції є власний вихід у ліс

У нас вже змонтований мотузковий парк. Там можуть відпочивати не лише діти, а й дорослі. Плануються тенісний корт, workout-зони, баскетбольний майданчик. І, до речі, в Obriy Family Club є власна баскетбольна команда, яка успішно грає в аматорській баскетбольній лізі!

баскетбольний майданчик у Obriy Family Club,

Баскетбольний майданчик у Obriy Family Club

Скоро з’являться падл-теніс та окремі дитячі ігрові зони. А ще у нас ось-ось добудується клаб-хаус. На його території розташований 25-метровий вуличний басейн, працюватиме лікар, процедурні та аюрведичні кабінети, на території будуть спортзал з тренажерами та окремою зоною для боксу, а також хімчистка, екокрамниця та ресторан. Тобто ми спроєктували все таким чином, щоб родина з дітьми різних вікових категорій, проживаючи в містечку, могла закрити основні базові потреби.

А ще наше містечко — пет-френдлі, адже 90 % наших резидентів мають домашніх тварин. Це дуже втішно, коли увечері всі виходять, аби прогулятися зі своїми улюбленцями та поспілкуватися.

На додаток хочу сказати, що перш ніж проєктувати клаб-хаус, я багато спілкувалася з резидентами щодо їхніх побажань. Звісно, ми обговорювали й можливість будівництва приватного садочка, школи, адже є багато компаній, які можуть організувати це. Але зрештою відмовилися від цієї ідеї, бо у всіх резидентів є няні, а до міста та хороших шкіл рукою сягнути. Наприклад, до центру Києва можна дістатися всього за 20 хвилин.

Як містечко адаптоване до сезонних і загалом кліматичних змін?

 

Ми з великою відповідальністю ставимося до енергозбереження, тому під час будівництва не економимо на утепленні стін, покрівлі, підлоги. Наприклад, місцями товщина стін у будинках доходить до 70 см — це керамоблок, камінь піщаник.

Всі говорять лише про глобальне потепління, але й зими у нас залишаються сирими та холодними. Тому зважаючи на спеку влітку та холод взимку, ми маємо на меті зробити будинок максимально незалежним. Наприклад, торік у жовтні, коли були сильні обстріли, у нас не було електроенергії і генератора, — наш будинок три дні тримав тепло. Це каже про те, що він гарно утеплений та якісно побудований. А якість будівництва і є нашою головною метою.

Багато наших резидентів наймають свої незалежні технагляди, які слідкують за цим, і ми це підтримуємо. Адже завдяки оцінці зі сторони ми стаємо кращими.

Марина Круглова

Марина Круглова

А щодо безпеки мешканців? Які заходи впроваджені для комфорту та спокою резидентів?

 

На території містечка є три пункти цілодобової охорони з відеонаглядом, кнопки виклику, підключені послуги ДСНС, поліції. Плюс навколо яри — це природні захисні споруди. Їхня глибина подекуди сягає 25 метрів.

Також у нових проєктах у будинках передбачені бомбосховища та посилені плити перекриття, що в умовах сьогодення є важливим рішенням.

Як ви оцінюєте попит на котеджні містечка сьогодні? Чому люди дедалі частіше віддають перевагу заміському життю?

 

Мені здається, що ще за часів ковіду багато людей зрозуміли, що коли ти живеш у квартирі — це добре, але коли мешкаєш за містом — це ще краще. Адже в тебе є власна територія, де ти можеш вільно себе почувати. Багато хто з нас в дитинстві відпочивав у бабусі в селі та й на генетичному рівні закладене тяжіння до землі. Цього у нас не забереш. А нині цей зв’язок став відчуватися ще сильніше. Наприклад, з початку війни перший будинок ми продали у квітні 2022 року. Для нас це був шок і величезний знак довіри.

За моїми спостереженнями, наразі попит на будинки не просто є, він зростає. Ось лише минулого місяця ми здійснили три продажі. І що цікаво, не лише українці купують будинки, а й іноземці.

Загалом я дивлюся, як забудовуються ділянки, напрямки навколо Києва і розумію, що чим далі, тим більше люди будуть віддавати перевагу життю за містом.

Ми наближаємося до того принципу, який діє у США, коли центр — для бізнесу та розв’язання ділових питань, а все життя проходить за містом. До того ж зараз багато людей працює віддалено. Тож чому б це не робити на красивому природному тлі?

Серед ваших проєктів є також готельний комплекс у Буковелі. Розкажіть про нього детальніше.

 

Цей проєкт виник за запитом наших резидентів, і наразі він на стадії узгодження та документації. Ми хочемо створити місце, куди можна поїхати на канікули. Там будуть будинки та апарт готель, на території якого розташовуватимуться спа, ресторан і номери.

Це більш інвестиційна історія, адже можна придбати апартаменти та раз на рік отримувати прибуток. Локація дуже класна — центр Буковелю. Багато наших резидентів готові приєднатися й мати ще одне місце для того, щоб збиратися родиною та якісно відпочивати.

Марина Круглова

Марина Круглова

Що для вас особисто означає проєкт Obriy Family Club? Як ви хочете, щоб його сприймали люди?

 

Ми з чоловіком маємо багато різноманітних проєктів як у Києві, так і за кордоном. Але Obriy Family Club для нашої родини — це душа. Для мене особисто — це місце сили. Місце, яке я називаю домом. Мені б щиро хотілося, і я багато для цього роблю, щоб Obriy Family Club був справжнім домом не лише для мене, а й для всіх наших резидентів.

Фото: надані Мариною Кругловою

Слідкуйте за новинами в
Також читайте