Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love

Редагувати переклад

Все буде свідома Україна!

 
В межах редакційного Sustainability Talk ми говоримо про свідоме споживання і акцентуємо увагу на тому, що українські сталі бренди не зупинили своєї роботи, навіть під час війни. На цей раз хочемо познайомити вас з Platonic Love — slow fashion брендом, адже своїх героїв, що стоять на варті свідомого споживання варто знати в обличчя. Сьогодні говоримо із засновницею бренду
 
Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 1

Як народилась ідея створення бренду?

Мабуть, як у багатьох — із бажання закрити певну власну потребу, яку не задовольняли інші бренди: на певні речі, які являтимуть собою мікс стилей; певну унікальність, яку захочеться носити роками. Моє власне відношення до кожної речі, що є в моєму гардеробі дуже прискіпливе — або це любов, або ні. І коли це любов — це на довго, без потреби шукати щось нове тільки через зміну сезону. З таким самим підходом я продумаю кожну окрему річ Platonic Love.

 
Звідки ви берете матеріали для створення своїх колекцій?

Заходимо по всьому світу, але здебільшого — в Україні, щоб зменшити логістичний ланцюжок і мати змогу якнайшвидше віддавати готові речі клієнтам.

Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 2

Що найголовніше у роботі sustainable бренду?

Продумати життєвий цикл речі з точки зору її життя у споживача: наскільки довго вона зможе йому прослугувати чисто технічно та наскільки довго вона справді його тішитиме та надихатиме, перед тим як опиниться на смітнику? Наскільки довго протримається «поза трендами» або ж впишеться в акутальний контекст? Саме в цьому і полягає найважливіший KPI будь-якої дизайнерської одиниці, і її високий показник і є головним індикатором свідомого споживання. 

Як війна повливала на вашу роботу? З якими труднощами довелося зустрітися?

Стало важче знаходити потрібні нам матеріали, і, в результаті, подовжувати цикл життя деяких моделей в нашому постійному асортименті. Проте, ми завжди знаходимо вихід, пропонуючи нові альтернативні матеріали на вже вподобані нашою аудиторією речі, такі як корсети або драпіровані спідниці, і продовжуємо цикл життя наших основних луків. 

Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 3
 
Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 4

Як український споживач реагує на ваші sustainable капсули?

За нашими спостереженнями, приблизно половині аудиторії імпонує ідея slow fashion, з його індивідуальним підходом, часто з пошивом речі за особистими параметрами та терміном очікування. Клієнти знаходять в цьому дещо від кутюру, коли насправді особливу one-of-a-kind річ можна і зачекати. Проте, в іншої половини наш підхід не знаходить відгуку, адже нас оточують десятки та навіть сотні брендів, які відправляють речі негайно в той самий день, і в такому ж темпі пропонують нескінченні оновлення. Але ми боримося за свою лояльну аудиторію і вдячні всім тим, хто готовий очікувати своє замовлення, навіть у стандартному розмірі.

Чим ви надихаєтесь при створенні колекцій?

Жіночою красою та харизмою, вінтажною модою. Я роками зберігаю всі можливі картинки, які надихають, та потім стають основою дли тих чи інших речей. З появою нашого шоуруму також стала дуже надихатись нашими клієнтками, вони всі неймовірні дівчата, кожній я би присвятила коллекцію, і стала ловити себе на думці при створенні чогось нового, що ту чи іншу нову річ я б, в першу ж чергу, запропоную певній нашій клієнтці, знаючи, що вона їй точно сподобається. Так і роблю, і здається, наша синергія від цього стає ще сильнішою.

Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 5

Як ви вважаєте, чому так важко перейти на відповідальне споживання? І як можна змотивувати  людей до цього?

У сучасному світі, який нас оточує, забагато стимулів до споживання — швидкого, легкого, зрозумілого. Жити за правилами мас-маркету дуже легко, він діє на всі наші органи відчуття одночасно і дуже важко не піддатися спокусі консьюмеризму, особливо коли в нашому денному житті зараз бракує ендорфінів. 

Особисто мені завжди допомогають 2 запитання перед покупкою: 1) чи буде ця річ мене радувати та слугувати мені через рік, 2, 5 років?; 2) Якою буде її вартість за використання? В якісної та особливої саме для вас речі така вартість може буде дуже низькою в порівнянні з чіповим аналогом з мас-маркету, на який ви погодитесь як «компроміс», але викините вже через місяць і матимите необхідність купити нову, таку саму річ. 

Також зрозумілою є ідея того, що купуючи ту чи іншу річ, будь-яку дрібницю, ми «голосуємо» гривнею за той світ, який хотіли б бачити навколо себе. Мені б хотілося бачити світ повний молодих незалежних проєктів та креаторів, а не корпорацій, мене це мотивує підтримувати маленькі так локальні бізнеси завжди, коли є така можливість. 

Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 6
 
Sustainability Talk: український slow fashion бренд Platonic Love-Фото 7

Читайте також: Sustainability Talk: український slow fashion бренд Wolnary

Чи змінилося ваше життя після переходу на «зелену сторону»?

Це сталося ще багато років тому і це були неймовірно якісні зміни. Коли вдалося прибрати з життя всі зайві та випадкові речі, зробивши місце для по-справжньому «своїх» та особливих. Почавши з матеріального, такий підхід з рештою застосовуєш і до інших сфер життя, і воно невпинно стає гармонійшим. 

Якби вам випала можливість вирішити одну глобальну проблему, то щоб це було?

 
Проблема надвиробництва у світі та розподілу ресурсів. Людству взагалі не потрібний новий одяг та все що його стосується — в світі вже вироблено стільки всього, що вистачить ще на багато поколінь. Проте, з кожним роком кількість виробленого лише нарощуються і це лякає. Мені б хотілося, щоб кожна покупка, яку здійнює людина на планеті в будь-який момент часу, була свідомою та виваженою. 

Статьи по теме