UA
RU

В Україні запустили інформаційну систему управління відходами

Редагувати переклад

В Україні офіційно запустили інформаційну систему управління відходами. Уряд схвалив порядок адміністрування сервісу.

В Україні запустили інформаційну систему управління відходами-Фото 1

В Україні запрацює інформаційна система управління відходами. Уряд схвалив порядок адміністрування сервісу, а бізнес вже протестував його бета-версію. Це дозволить цифровізувати всі процеси та зробити їх автоматизованими. А також контролювати та мінімізувати потрапляння відходів у довкілля

«Умовно інформаційну систему управління відходами можна порівняти із цифровим містом, в якому є вся необхідна «інфраструктура» для комфортного співіснування держави, бізнесу та мешканців. А головне – немає безхазяйних відходів, які роками забруднюють довкілля», — зазначили у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України. 

Інформаційна система управління відходами міститиме декілька підмодулів. Це — облік та звітність, надання адміністративних послуг, реєстри. Відтепер бізнесу не треба буде створювати додаткових документів. Система генеруватиме всю звітність самостійно. А також нагадуватиме, який дозвіл треба отримати та коли підписати звіти. Адміністративні послуги надаватимуться онлайн. Реєстри з’являться у вільному доступі. 

Завдяки новій системи можна буде прослідкувати життєвий цикл кожної тонни відходів в країні. Тут вестимуть облік утворювачі, перевізники та утилізатори відходів. Також рух відходів буде виведений із тіні. Система унеможливить ситуації, коли із сміттєвого контейнера за документами відходи поїхали на полігон, а фактично потрапили у лісосмугу. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Gary Chan / Unsplash

Читайте також: КУДИ ЗДАВАТИ БАТАРЕЙКИ, ЛАМПИ, ТЕРМОМЕТРИ ТА ПРОСТРОЧЕНІ ЛІКИ

Статьи по теме