UA
RU

Великий гід з еко-прання для щоденної економії

Редагувати переклад

Екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк пропонує 10 дієвих способів, які зроблять прання одягу быльш екологічним, допоможуть заощадити та уникнути зайвої витрати електроенергії.

 

Великий гід з еко-прання для щоденної економії-Фото 1

 

 

Вибирайте засоби для прання з екомаркуванням

Щоб уникнути скидання фосфатів і занадто великої кількості мікрозабруднювачів в озера, річки та ґрунтові води, вибирайте засоби для прання з екологічним маркуванням (без фосфатів, ЕДТА, нітромускусів, поліциклічних мускусів, перборатів та оптичних відбілювачів).

 

Дозуйте якомога точніше

Передозування засобу не робить білизну чистішою, навіть навпаки: одяг погано прополіскується, надлишки осідають на одязі. При попаданні на шкіру деякі речовини можуть викликати подразнення та алергію. Уважно прочитайте рекомендації виробника і при кожному пранні намагайтеся зменшувати вказану дозу, щоб переконатися, що результат залишається добрим. Коли ви знайшли відповідний вам мінімум, позначте його маркером на флаконі-дозаторі, щоб не забути.

 

Періть тільки при наповненні

Запускайте машину тільки тоді, коли білизни достатньо, тобто вільного місця в барабані за висотою не більше ніж ваша відкрита долоня.

 

Регулярно очищуйте фільтр

Коли вода легко проходить через фільтр, краще зливається вода для прання та полоскання.

 

Використовуйте засіб для виведення плям

У разі появи плям на одязі краще нанести невелику кількість засобу для виведення плям (з екомаркуванням) на найбрудніші місця, ніж додавати надлишок миючого засобу. І результат буде кращим.

 

Уникайте кондиціонера

Кондиціонер для білизни мало впливає на синтетичні волокна (нейлон, віскоза, поліамід і т.д.), тому часто можна обійтися без нього, що дозволить уникнути додавання поверхнево-активних речовин, консервантів, ароматизаторів синтетичних, біоцидів.

 

Попереднє прання

Попереднє прання потребує додаткової кількості пральних продуктів, води та електроенергії. Однак такої обробки потребує тільки сильно забруднений одяг. Найчастіше можна обійтися без неї.

 

Адаптуйте до жорсткості води

Миючий засіб містить речовини, що перешкоджають накипу, тому що вапняний наліт у водопровідній воді взаємодіє з поверхнево-активними речовинами. Однак, чим жорсткіша вода (як, наприклад, вапняна), тим більше необхідно додавати продукту. Ось чому для дуже твердої води рекомендується встановити пом’якшувач води, а не змінювати дозування або додавати засіб від вапняку при кожному пранні.

Помірна температура

Вибір низькотемпературних програм заощаджує багато електроенергії, тому що нагрівання води вимагає цього найбільше. З іншого боку, рекомендується використовувати гарячий миючий засіб (90 °C) кожні 2 місяці для належного обслуговування машини.

 

Дійсно вимкніть

Коли закінчите прання, витягніть вилку з розетки. Це гарантує, що машина більше не споживатиме електрику.

Читайте також: 8 еко-лайфхаків по економії у квартирі щодня

Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Статьи по теме