UA
RU

Екологічні злочини рф: яких збитків завдала росія клімату

Редагувати переклад

У Міндовкілля розвопіли, яких збитків завдала росія клімату за 18 місяців війни в Україні. Загальні кліматичні збитки оцінюються у понад 11 мільярдів доларів.

Екологічні злочини рф: яких збитків завдала росія клімату-Фото 1

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України розповіли, яких збитків завдала росія клімату за 18 місяців війни в Україні. Дані наведені згідно з третім проміжним дослідженням кліматичних збитків, спричинених російською війною.

Загальні кліматичні збитки, що спричинила та має компенсувати росія, оцінюються у понад 11 мільярдів доларів. Загальний обсяг викидів після 18 місяців війни оцінюється в 150 мільйонів тонн CO2e. Це перевищує річний обсяг викидів такої високорозвиненої країни, як Бельгія. Як зазначають у Міндовкілля, росія має відшкодувати Україні цю суму як репарацію за викиди, спричинені війною.

Також автори дослідження оцінили викиди від бойових дій. Ця цифра складає 37 млн тонн СО2е. Ще 22,2 млн тонн спричинені пожежами. Кількість пожеж зросла у 36 разів протягом першого року повномасштабної війни у порівнянні з 12 місяцями до вторгнення.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: В’ячеслав Ратинський / Книга катів українського народу

Читайте також: ВНАСЛІДОК ВІЙНИ БУЛО УРАЖЕНО ПОНАД 20% ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ

Статьи по теме