UA
RU

Спіть більше – важте менше: як за допомогою сну стрункішати?

Редагувати переклад

Вчені довели, що сон впливає на вагу. Якщо спати мало, то з часом індекс маси тіла почне зростати. Подовження фази сну сприяє стабілізації ваги. Чи худнемо ми під час сну? Якщо так, то як саме треба спати, щоб втрачати жирову масу без зусиль? У цьому цікавому питанні розберемося з українською амбасадоркою здорового сну — відомою сомнологинею Дар’єю Пилипенко.

Спіть більше – важте менше: як за допомогою сну стрункішати?-Фото 1

Факт №1 Сон впливає на апетит

Під час фази глибокого сну синтезуються гормони, які відповідають за контроль апетиту, зокрема, грелін і лептин.  

В одному з досліджень довели, що чоловіки, які спали по чотири години на добу, відчували більш сильний голод через підвищений рівень нейромедіатору греліну. Це сталося внаслідок порушення синтезу гормонів через значний недосип. Саме якісний сон балансує рівень нейромедіаторів, захищаючи нас від надмірного апетиту.

Факт №2 Поганий сон порушує метаболізм

Метаболізм під час сну сповільнюється – і це природньо, зазначає сомнолог. 

Проблеми можуть початися через депривацію сну (дефіцит, погана якість сну та інші труднощі) і призвести до метаболічної дисрегуляції. Поганий сон веде до підвищення окислювального стресу, непереносимості глюкози, резистентності до інсуліну (що є передвісником більш складного захворювання, сахарного діабету).

Факт №3 Сон робить заняття спортом більш ефективними

За словами Дар’ї Пилипенко, сон прямо впливає на кількість енергії для фізичної активності і занять спортом. Через втому ефективність і тривалість занять поступово знизиться, а деякі спортсмени ризикують навіть отримати травми (у таких видах спорту як важка атлетика і у вправах на рівновагу).

Спіть більше – важте менше: як за допомогою сну стрункішати?-Фото 2
 

«Зв’язок спорту та сну є взаємним. Спорт є одним із трьох «задатчіків» циркадного ритму людини, тому напряму регулює сон. Доведено, спорт покращує сон, особливо, якщо займаєтеся при природньому освітленні. Почніть з прогулянки», — радить експерт.

Сон та дієта

Схуднення – це стрес для організму, якому доводиться функціонувати в режимі дефіциту калорій. І сон отримує додаткове стратегічне значення для відновлення сил у такий період. Дослідження довели, що люди, які мало сплять, до речі, худнуть не так швидко, тому нехтувати відпочинком на дієті не потрібно.

І ще кілька порад від Дар’ї, як правильно спати і житич, щоб худнути…

  1. Дотримуйтесь розкладу, щоб лягати приблизно в один час і не перевищувати різниці у 30 хвилин тривалості сну.
  2. Вимикайте джерела штучного освітлення, коли лягаєте спати. Не радить сомнолог залишати працювати телевізор або навіть нічну лампу.
  3. Виключіть важку і гостру їжу за три години до сну, це стимулюватиме роботу шлунково-кишкового тракту. Не їжте перед сном, бо це не добре позначиться на спробах схуднути, ще й змусить працювати шлунок вночі.
  4. Контролюйте рівень стресу, уникайте інтенсивного або тривалого стресу, застосовуйте анти стрес практики. Коли стрес починає набувати хронічної форми, люди заїдають його…
  5. Станьте жайворонком, люди, які не сплять до пізньої ночі, зазвичай, у цей час споживають надмірні калорії. 

Експерт підкреслює: дослідження науковців вказують, що впровадивши корисні звички по відпочинку і сну у своє життя, всі негативні ефекти дефіциту сну можна виправити. 

Є сенс працювати над собою і покращувати свої сон і вагу.

Фото: Chase Yi on Unsplash

Читайте також: ЗМІНА СЕЗОНУ — ЗМІНА ДОГЛЯДУ: ТОП-3 ПРОЦЕДУРИ ДЛЯ ШКІРИ В “ПЕРЕХІДНИЙ” ПЕРІОД 

Статьи по теме