Як відновити шкіру після літа

Редагувати переклад
Літо вже закінчилось, і тепер наша шкіра потребує турботи та відновлення. Яких правил треба обов’язково дотримуватись у б’юті-ритуалах восени? Попросили Наталію Деркач, кандидатку медичних наук та засновницю бренду INSTYTUTUM, поділитися з нами алгоритмом осіннього відновлювального догляду. 

Як відновити шкіру після літа-Фото 1

Упродовж літа наша шкіра отримує екстра навантаження: ультрафіолет і забруднене міське повітря, часті вмивання хлорованою водою, вітер, перепади температур. Це порушує природний мікробіом та ліпідо-епідермальний бар‘єр шкіри. Тож, коли сходить засмага, ми часто бачимо тьмяну, зневоднену шкіру, що грубіє і лущиться, а зморшки, небажана пігментація, запалення та почервоніння стають помітніші. Шкіра потребує очищення, ексфоліації, відновлення. І особливо інтенсивним це відновлення має бути у перший місяць осені. Тож, які етапи б’юті-рутини допоможуть нам отримати здорову, зволожену, пружну шкіру, готову до нових викликів зимового сезону? 

Як відновити шкіру після літа-Фото 2

Поради для осіннього відновлювального догляду: 

  • Правильне очищення

Перш ніж наносити на шкіру будь-які активи, її треба дбайливо очистити від забруднень, поту і надлишкового себуму. Пам’ятайте, що шкіру не варто вмивати “до скрипу”, особливо, коли вона виснажена після літа: так ви руйнуєте її гідроліпідну мантію, яка має захищати від шкідливого впливу довкілля та контролювати вироблення себуму. Напевно, ви й самі помічали відчуття стягнутості, яке дуже швидко з’являється на шкірі після такого агресивного вмивання. Обирайте лише слабокислі очищувальні засоби з pH – від 4 до 7. Саме засоби зі слабокислим pH балансують вплив жорсткої лужної міської води та дбайливо атравматично очищують, не порушуючи роботу епідермального бар’єра. Такі засоби менше піняться і можуть лишати на шкірі відчуття легкої “плівки”, проте з ними ви помітите, як ваша шкіра краще утримує вологу, а жирного “блиску” чи навпаки, тьмяності та дрібних зморщок, стає менше. 

Як відновити шкіру після літа-Фото 3

  • Балансування кислотним тонером

Вмивання слабокислим засобом очистило шкіру від себуму, забруднень і поту, а тепер час подбати про відлущення змертвілих клітин. Процеси регенерації шкіри з віком сповільнюються, і на її поверхні накопичуються ороговілі частинки. Це робить шкіру тьмяною, тон – нерівним, провокує появу дрібних зморщок. Щоб допомогти шкірі відновитися, позбутися змертвілих клітин і знову стати пружною, сяйливою і здоровою, до б’юті-рутини варто додати засоби з кислотами. Окрім ексфоліації, вони додатково балансують pH та створюють на поверхні шкіри кисле середовище, яке пригнічує утворення шкідливих бактерій і забруднювачів, а також мінімізує вплив негативних чинників довкілля. Як наслідок, ви отримаєте рівніший тон, зменшення висипів і почервонінь, а від деяких кислот – освітлення і зменшення пігментації. 

Як завжди під час використання активних інгредієнтів, важливо вводити кислоти у догляд поступово, не забуваючи про техніку безпеки. Ось кілька важливих правил. 

По-перше, якщо ви ще ніколи не використовували кислоти, починайте з найм’якших засобів, з невеликими концентраціями кислот, наприклад, з кислотних тонерів. Раджу спробувати наш бестселер від INSTYTUTUM – тонер з гліколевою кислотою  RESURFACING GLOW TONER. Тонер містить 6% гліколевої кислоти й 2% ніацинаміду, завдяки чому в хімічний спосіб відлущує змертвілі клітини. Він помітно розгладжує зморшки, робить менш помітними пори, вирівнює неоднорідний тон шкіри, а також допомагає зробити її гладенькою, чистою і яскравою. Спочатку використовуйте тонер двічі на тиждень, спостерігайте за реакцією шкіри та поступово переходьте на щоденне використання. 

Як відновити шкіру після літа-Фото 4

По-друге, будь-які засоби з кислотами вимагають особливої уваги до ультрафіолету: найкраще наносити їх ввечері, а вдень обов’язково використовувати SPF 50.

По-третє, якщо зараз ваша шкіра надчутлива, почервоніла або лущиться – використання кислот варто відкласти. Відновіть гідроліпідну мантію шкіри активними зволожувальними засобами, і лише після відновлення переходьте до засобів з кислотами.

У такому разі для тонізації шкіри ми в INSTYTUTUM радимо використовувати тонер-міст FLAWLESS HYDRA MIST. У б’юті-рутині для чутливої шкіри він виступає у ролі тонера, а також насичує шкіру вологою та допомагає утримувати її, заспокоює, знімає подразнення та звужує пори. Два типи полісахаридів забезпечують захист від забруднення й негативних чинників довкілля. Засіб розгладжує шкіру, стимулюючи оновлення епідермісу й відновлюючи захисний бар’єр, також має протизапальні властивості. Наносьте як тонер двічі в день після вмивання.

Як відновити шкіру після літа-Фото 5

  • Інтенсивний догляд з антиоксидантами зранку

Дуже важливий пункт у піклуванні за шкірою під час відновлення – це збагачення шкіри антиоксидантами. Компоненти-антиоксиданти в кремах і серумах допомагають нам боротися зі шкідливим впливом вільних радикалів, молекул кисню з неспареними електронами, які запускають у нашій шкірі процеси окислення, руйнують ДНК та пришвидшують старіння клітин. Чи не найпопулярнішим заслужено лишається вітамін С, який класно працює в комплексі з вітаміном Е та ніацинамідом. Обираючи креми й серуми з вітаміном С пам’ятайте про три важливі речі. 

По-перше, важливою для ефективності є форма та концентрація вітаміну С. Варто обирати засоби з жиророзчинним вітаміном С (THD), адже він у 50 разів ефективніший, за водорозчинний (аскорбінова кислота). Оптимальна концентрація вітаміну С THD – 15%.

По-друге, сам по собі вітамін С нестійкий і легко окислюється, через що засоби втрачають свої корисні якості й навпаки можуть викликати почервоніння та подразнення. Щоб цього уникнути, вибирайте непрозорі ємності з помпою, які перешкоджають впливу сонячних променів та кисню.

По-третє, не менш важливим за склад є форма, у якій ми доставляємо антиоксиданти до клітин шкіри. З мого досвіду, найкраще вони працюють у висококонцентрованих сироватках. 

Ми в INSTYTUTUM поєднуємо 15% вітаміну С THD з вітаміном E і ніацинамідом у серумі-бестселлері ANTI-WRINKLE BRIGHTENING C-ERUM. Завдяки потужному мультифункціональному складу, серум відновлює шкіру від пошкодження ультрафіолетом, вирівнює тон, зменшує зморшки й дряблість шкіри, бореться з передчасним старінням, помітно коригує розширені пори, тьмяність і неоднорідну текстуру шкіри, зменшує пігментацію і постакне.

Як відновити шкіру після літа-Фото 6

І ще один важливий нюанс – засоби із вітаміном С в активних концентраціях також варто обов’язково використовувати разом із SPF 50. Але порада щодо використання SPF універсальна – у будь-яку пору року ваша шкіра збереже молодість та здоров’я довше, якщо ви не забуватимете про вчасне і достатнє використання захисту від UV.

  • Ретиноїди нового покоління ввечері

Формула “вітамін С зранку, ретиноїди ввечері” – одне з найголовніших б’юті-правил, і особливо актуальним воно стає восени. Ретиноїди роблять товщими глибокі шари епідермісу, підвищують еластичність шкіри, розщеплюють жирові пробки, очищають та візуально зменшують пори.

Ретиноїди вважаються золотим стандартом в антивіковому догляді. І водночас їх уникають люди з чутливою шкірою через репутацію занадто агресивних і небезпечних. Але з появою ретиноїдів нового покоління – це вже застаріла інформація. Під час вибору продуктів раджу звернути увагу саме на них, на новітні та безпечні форми – гранактивний ретиноїд (hydroxypinacolone retinoate) в серумі або інкапсульований ретинол у тонері. Ці форми оминають ланцюжок перетворень у ретиноєву кислоту і впливають напряму на ретиноєві рецептори, завдяки чому дають ефект швидше і безпечніше, а результат вас дійсно вразить. Важливе правило – спробувати перший раз продукти з ретиноїдами ввечері, оцінити реакцію шкіри. Якщо все добре – сміливо збільшити до використання щовечора. 

Тож, якщо ви вагалися, чи пробувати ретиноїди у догляді за шкірою, раджу обрати продукт нового покоління з перевіреним складом – наприклад, серум з ретиноїдом для обличчя PRO-GRADE ANTI-AGING X-STRENGTH RETINOL SERUM від INSTYTUTUM – і обов’язково спробувати. Серум швидко та ефективно оновлює шкіру. Містить 8%-й ретиноїдний комплекс, який складається з 5%-го гранактивного ретиноїду – інноваційного стабілізованого ефіру ретинолу з третиноїну. Компонент проникає у глибокі шари шкіри та делікатно бореться з різними проблемами: розгладжує зморшки, висвітлює пігментні плями й вирівнює тон і текстуру шкіри. Продукт також містить 3% синьо-зелених водоростей, що подібні за ефектом до ретиноїдів.

Як відновити шкіру після літа-Фото 7

  • Якісне зволоження

Незалежно від того, чи схильна ваша шкіра до жирності, чи вона суха і чутлива – зволоження це обов’язкова умова здоров’я і відновлення. Після літа ми потребуємо засобів, які і насичують шкіру вологою (зазвичай, вони містять слово hydrating в описі або назві) і ті, що допомагають відновити захисний бар’єр, що утримує вологу у шкірі (засоби зі словом moisturizing). В ідеалі обрати зволожувальний крем, що діє в обох напрямах – містить компоненти-зволожувачі, наприклад, гіалуронову кислоту, лактат натрію, молочну кислоту, алое вера і компоненти-окклюзиви, які утримують вологу всередині – сквалан, рослинні олії каріте, какао, абрикосову, мигдалеву, або провітамін В5. 

Обираючи засіб, орієнтуйтеся на просте правило: якщо ваша шкіра схильна до жирності, вам підійдуть засоби, в складі яких більше зволожувачів, ніж окклюзивів. Якщо суха – то навпаки. У деяких випадках склад ідеально збалансований, щоб засіб підходив для обох типів шкіри. В INSTYTUTUM ми створили крем-гель HYDRAFUSION 4D HA HYDRATING WATER BURST CREAM – для всіх типів шкіри, з чотирма видами гіалуронової кислоти та унікальним складом, який допомагає і наситити шари шкіри вологою, і утримати її всередині. Використовувати зволожувальний крем потрібно щодня зранку і ввечері. 

Як відновити шкіру після літа-Фото 8

Пам’ятайте, що зволожувальні креми – це щит, що “запечатує” і зберігає результати усіх інших процедур. Без якісного зволоження, а значить – без нормально функціонуючого епідермально-ліпідного бар’єра, всі результати будуть губитися, бо шкіра не зможе ефективно зберігати та засвоювати активи, а також захищатися від шкідливих впливів ззовні. Тому у будь-яку пору року зволоження – це must. 

Читайте також: LOVE STORY: ВІКТОРІЯ БЕКХЕМ ПРЕДСТАВИЛА КОЛЕКЦІЮ АРОМАТІВ 

Статьи по теме