Нескінченні урочисті читмили обов’язково позначаться на стані печінки та кишечника. Як цього уникнути або хоча б мінімізувати шкоду від занурення в майонезний марафон, розповість екоактивістка, засновниця компанії Glossary Organic Products та екофонду Glossary Foundation Анастасія Цибуляк.
Зволожувати організм зсередини
У цей складний період постарайтеся захоплюватися рідинами, що не містять алкоголю: чиста негазована вода, овочеві бульйони, м’ятний і зелений чай. Вони ваші найкращі друзі в сезон вечірок. Візьміть за правило на Новий рік: не виходьте з дому, поки не вип’єте велику склянку води – навіть якщо ви вже стоїте в коктейльній сукні та діамантах біля вхідних дверей!
Пом’якшити удар
Знайдіть способи додати на різдвяні вечірки продукти, які підтримають вашу печінку. Наприклад, дрібно нарізаний артишок, змішаний з оливковою олією до однорідної маси – фантастично смачний та дуже корисний соус. Також неодмінно спробуйте приготувати простий соус із цвітної капусти зі спеціями та грецьким йогуртом. Замість звичних чіпсів та крекерів вибирайте пікантні бісквіти з полби, безглютенові печива (такі є в Glossary Organic) та сирі овочі – селера, бейбі морква, огірки та болгарський перець.
Важливість протеїнів
Високоякісні білки у вигляді дивовижно смачних закусок можна приготувати навіть для найвеселіших вечірок. Такі продукти, як фаршировані яйця, копчений лосось, морепродукти і молюски, мають неймовірну поживну цінність і істотно скорочують кількість калорій, залишаючись при цьому дуже доречними до свята стравами.
Стежте за цукром
Якщо ви хочете розслабитися і в період свят не відмовлятися від цукру, то слідкуйте за тим, щоб вживати його тільки як десерт — у вигляді тортів, пудингів, штолленів та еклерів. На що вам слід звернути особливу увагу, так це на білий цукор, захований у звичних продуктах, які часто використовуються на кухні для святкового меню: майонез, кетчуп, сальса, всілякі соуси з супермаркету, крекери, ковбаси та сосиски.
Святкуйте без жертв
Насправді, можна дозволити собі під час новорічних застіль є святкові солодощі, і при цьому не перевантажуючи печінку зайвим цукром та калоріями. Наприклад, желатин багатий на колаген, який чудово заспокоює кишечник і до того ж багатий на білок, тому спробуйте приготувати желе з червоним апельсином, зернами граната і золотими пластівцями, і подайте його в келиху для мартіні.
Будьте вибірковими
Якнайчастіше кажіть «ні» приготованій промисловим способом святковій їжі. За цю відповідь ваша печінка буде вам дуже вдячна. Вживайте в їжу тільки найкращу випічку, приготовану із справжнього вершкового масла, вершків та яєць. В ідеалі вибирайте домашні борошняні вироби.
Зробіть перерву
Дотримуйтесь більш збалансованого підходу до харчування у грудні, замість чекати до січня, і тільки після цього думати про відновлення здоров’я. Замість того, щоб їсти тільки найулюбленіші та найкорисніші продукти в січні, а в лютому сідати на строгу дієту, зробіть змішаний раціон на ці два місяці. В міру вживати здорової та корисної їжі набагато краще, ніж об’їдатися смаколиками, а потім голодувати.
Влаштовуйте детокс
У дні, коли у вас немає особливих планів і ви майже не виходите на вулицю, вибирайте корисні продукти, щоб відновити баланс печінки. Приготуйте бульйони з курячих кісток, легкі супи з лемонграсом, овочеві фреші, щоб дати відпочити. Незайвим буде влаштувати кілька вегетаріанських днів упродовж тижня новорічного відпочинку.
Салатні дні
Безумовно, ви можете асоціювати салати виключно з теплим літом, але пам’ятайте, що цю страву легко адаптувати до холоднішої зимової погоди – з використанням сезонних інгредієнтів. Ідеальна заправка для салатів у період нескінченних святкових вечірок — оливкова олія холодного віджиму extra virgin, багата на корисні фенольні сполуки, які допоможуть підтримати організм у сезон переїдань.
Оцініть п’ять смаків
Більшість святкових страв — солодкі та солоні, але не забувайте про кислі, гіркі смаки та пряні смаки. Вони чудово врівноважують їжу, а також за рахунок активації більшої кількості рецепторів допоможуть вам відчути ситість від меншої кількості їжі. Наприклад, ви знали, що гіркий та кислий смаки посилають сигнал вашої печінки, щоб вона збільшила синтез ферментів для якісної детоксикації організму. Кімчі – відмінний продукт, а також використовуйте зелені листяні овочі для приготування небанальних салатів.
Яскраві відтінки
Глибокі яскраві пігменти в їжі – прекрасний тонізуючий засіб для печінки. Якщо ваш органайзер переповнений низкою різдвяних вечірок, переконайтеся, що на заходах ваша тарілка виглядає різнокольоровою.
Текст: Анастасія Цибуляк
Головне фото: by Аль Ельмес on Unsplash