15 способів, як можна використовувати кокосове масло
Розберемося разом, як використовувати кокосове масло!
Кокосова олія завойовує все більшу популярність і пробирається у всі сфери нашого життя. Ми використовуємо цей продукт і в кулінарії, і в медицині, і навіть у домашньому господарстві (наприклад, полірування дерев'яних меблів). У натуральному кокосовому маслі міститься до 55% лауринової кислоти - одного з головних компонентів жіночого грудного молока, яке підтримує нормальний метаболізм і захищає немовлят від хвороб.
До складу кокосової олії входять насичені жирні кислоти, вітаміни (A, E, B1, B2, B3, K та C), залізо, кальцій, фосфор та інші макро та мікроелементи. Воно має протимікробні, протигрибкові та зволожуючі властивості. Кокосове масло можна навіть приймати внутрішньо для лікування ангіни та застосовувати зовні для зменшення сухості шкіри. Справжня криниця краси та здоров'я! Ми розповімо вам про 15 способів використовувати кокосове масло за межами вашої кухні.
Читайте також: 5 секретів здорової шкіри
Що таке кокосове масло?
Олія видобувається з м'ясистого ядра горіха. Оскільки це роблять різними способами, на прилавках та в інтернет-магазинах можна знайти безліч видів олії за різною ціною.
При кімнатній температурі кокосова олія тверда, тому для використання її потрібно підігрівати на паровій бані або розтирати в теплих долоньках. Кокосова олія цікава тим, що підходить як для їди, так і для різних бьюті-процедур, про які ми розповімо нижче.
Користь чи шкода?
Суперечки про користь та шкоду кокосової олії не вщухають досі. Одні вчені кричать, що це отрута, а інші наводять вагомі аргументи «за» його використання. Хоча це і не до кінця доведено, передбачається, що кокосова олія може бути позитивною. впливати на когнітивні функції для людей, які страждають на розлади пам'яті.
Як використовувати:
Проти висипів
Висипання засмучують у будь-якому віці. З першого погляду може здатися нелогічним використовувати для і так жирної шкіри з висипаннями масло. Але воно має відмінні протизапальні та антибактеріальні властивості. Саме завдяки цим особливостям його доцільно використати проти дерматологічних дефектів. Перш ніж використовувати масло, обробіть обличчя парою, щоб розкрити пори. Перед застосуванням розігрійте продукт у руках, розтираючи його подушечками пальців. Після цього нанесіть точково на обличчя круговими рухами. Пам'ятайте, що в косметології використовується олія тільки холодного віджиму!
Видалення макіяжу
Багато засобів для зняття макіяжу містять суворі хімікати та неблаготворно впливають на шкіру. Кокосова олія ефективно і дбайливо знімає макіяж, а також робить шкіру ніжною і світлою. Бонус: воно також працює зі зняттям водостійкої туші! Нанесіть трохи олії на ватний диск і акуратно протріть обличчя та очі. Потім вмийтеся водою і акуратно промокніть обличчя рушником.
Відновлення пошкодженого волосся
Кокосова олія також відмінно підходить для догляду за волоссям. Жирні кислоти, які в ньому містяться, пом'якшують пасма і не містять хімічних речовин, що входять до кондиціонерів, та шампуні. Використовуйте його в масці для волосся або нанесіть на кінчики, що січуться, перед миттям голови.
Рецепт маски для волосся: розтопіть кокосове масло на водяній бані, додайте трохи меду, кефіру та ефірної олії розмарину. Ретельно перемішайте, трохи підігрійте на водяній бані та нанесіть по всій довжині. Укутайте волосся в плівку та рушник, тримайте 30 хвилин. Змийте теплою водою із шампунем.
Біль в горлі
Наступного разу, коли відчуєте біль у горлі, змішайте трохи розтопленої олії з медом, щоб зменшити перші симптоми захворювання. Робіть процедуру кілька разів на день. Можете також додати 1 ч.л олії на чай.
Здоров'я ротової порожнини
Це називається oil pulling і принцип застосування досить простий: ви набираєте масло в рот і полощете їм зуби і всю порожнину рота. Під час процесу олія (жир) «витягує» всі бактерії та мікроби, які також покриті ліпідною (жировою) мембраною. Вступаючи в контакт з маслом, бактерії притягуються до нього немовби магнітом.
Використовувати масло для полоскання рота рекомендується вранці натще перед чищенням зубів. Візьміть кілька чайних ложок олії та поговоріть у роті близько 20 хвилин. Вважається, що цього часу вистачає, щоб упоратися із зубним нальотом та бактеріями. Починати можна з 5-10 хвилин і поступово прийти до рекомендованих 20. У жодному разі не ковтайте масло після завершення процедури, а випльовуйте в сміттєвий пакет (щоб не засмічити труби). Після цього прополощіть рота і почистіть зуби.
Читайте також: Все, що потрібно знати про догляд за шкірою після 40: якою має бути косметика?
Гладка шкіра
Змішайте кокосове масло з кількома столовими ложками кави і додайте кілька крапель ефірної олії лаванди. Нанесіть скраб на попередньо очищену шкіру, добре утріть в шкіру, залиште на 10-15 хвилин. Потім змийте теплою водою і нанесіть зволожуючий крем. Відлущування шкіри кілька разів на тиждень допомагає зміцнити імунну систему та допоможе зробити шкіру більш гладкою.
Мішки під очима
Мішки під очима видають усі таємниці - вік, недосипання, втома, погане самопочуття. Сон та достатня кількість води – найкращі ліки від небажаних проявів. Але кокосова олія теж є одним із дієвих способів боротьби з набряками. Точково утріть розігріте в долонях масло під очі, а щоб досягти хороших результатів, повторюйте процедуру регулярно.
Читайте також: Напої, які збережуть здоров'я шкіри
поліпшення метаболізму
Жири в кокосовому маслі легко засвоюються та використовуються печінкою для отримання енергії. Також вони сприяють спалюванню власного жиру. Додайте ложку масла в ранкову вівсянку, використовуйте як заправку для салату або навіть додайте в чай/каву замість цукру.
Догляд за шкірою ніг
Кокосова олія може стати відмінною заміною крему для гоління або пінці, оскільки воно покращить ковзання бритви і найголовніше - відмінно зволожить шкіру. Для людей із сухою та чутливою шкірою це справжній мастхев!
Лікування екземи та псоріазу
Кокосова олія чудово пом'якшує та зволожує пошкодження. Оскільки в маслі присутні жирні кислоти, які не дозволяють хвороботворним організмам поширюватися далі, сприяють загоєнню і мають бактерицидні властивості. Кокосове масло потрібно акуратно змащувати на ранки, щоб не пошкодити їх. Також воно може зменшити свербіж та подразнення шкіри.
М'які п'яти
У складі кокосової олії є живильні жирні кислоти, які роблять його незамінним засобом для сухої огрубілої шкіри. Перед сном нанесіть масло щедрим шаром на п'яти, надягніть шкарпетки і лягайте спати. На ранок ваші п'яти стануть м'якими та гладенькими.
Проти перхоті
Декілька крапель розтопленого масла можна додати в шампунь або бальзам. Також його можна втирати у шкіру голови масажними рухами, а потім наносити по всій довжині волосся. В результаті такої процедури очищується і зволожується шкіра голови, до неї приливає кров разом із поживними речовинами та киснем. Волосся при цьому покривається захисною плівкою, яка не дасть вимиватися білку і збереже структуру волосся.
Видалення воску
Якщо ви використовуєте віск для депіляції, то кокосове масло стане в нагоді для видалення його залишків зі шкіри. Нанесіть трохи олії на липкі місця і обережно видаліть залишок воску за допомогою вологої серветки або мочалки.
Очищення кистей для макіяжу
Кокосова олія чудово справляється з очищенням кистей для макіяжу. Рецепт досить простий: змішайте рідке мило та кокосове масло у співвідношенні 2:1, залиште кисті у цій рідині, а потім промийте водою. Ворс стане пухнастим, м'яким і податливим. Ну і немає сенсу говорити, що вони будуть чудово пахнути!
лікування герпесу
Кокосова олія має противірусний ефект, тому може зупинити розвиток герпесу. Якщо нанести його на шкіру в момент, коли почнете відчувати дискомфорт, поколювання або печіння, зможете зупинити розвиток герпесу.
Фото: unsplash.com